Vyhodili ho z práce, dnes je nejsledovanější hvězdou TikToku

Přidat na Seznam.cz

Nejvíce sledujících na TikToku má nyní Khabane „Khaby“ Lame (Itálie), který jich měl v době psaní článku kolem 142,8 milionu. Dvaadvacetiletý tichý komik tak překonal Charli D’Amelia (USA), která tento rekord držela od března 2020.

Khabyho parodie na takzvané „lifehacky“ (zlepšováky) nasbíraly miliony zhlédnutí a vynesly mu celosvětovou slávu.

Poté, co na začátku pandemie COVID-19 přišel o práci dělníka v továrně, byl Khaby nucen přestěhovat se zpět do domu svých rodičů v italském Turíně.

V době, kdy v zemi platily výluky, si Khaby založil účet na TikToku, aby se zbavil nudy z toho, že je zavřený doma.

Ve svých prvních videích tančil, sledoval videohry a používal různé filtry aplikace, přestože neměl mnoho zhlédnutí. To se změnilo v listopadu 2020, kdy se jedno z Khabyho videí stalo virálním.

V reakci na zbytečně komplikované video jiného uživatele Khaby v tichosti předvedl jednodušší řešení problému. Svými dnes již ikonickými gesty rukou a nesouhlasným pohledem našel Khaby vítězný recept.

Počet Khabyho sledujících začal rychle růst a v dubnu 2021 předstihl Gianlucu Vacchiho na pozici nejsledovanějšího Itala na TikToku.

V červenci 2021 byl Khaby druhým nejsledovanějším uživatelem a držel rekord v počtu sledujících na TikToku (muži), když překonal Zacha Kinga.

Khaby nadále nabíral na síle a sbíral sledující průměrným tempem tři miliony za měsíc, zatímco Charli D’Amelio jich měla milion.

Poté, co si Khaby založil účet ve stejný měsíc, kdy D’Amelio dosáhla největšího počtu sledujících, vystoupal na vrchol TikToku za něco málo přes dva roky.

Charli D’Amelio stále drží rekord v počtu sledujících na TikToku (ženy). Je také držitelkou titulů Guinnessovy knihy rekordů za to, že jako první dosáhla 50 milionů sledujících na TikToku a jako první dosáhla 100 milionů sledujících na TikToku.

Podle Khabyho je jeho obrovská popularita způsobena tím, že jeho fyzická komika překonává jazykové bariéry.

„Mluvím univerzálním jazykem, kterému každý rozumí,“ řekl pro časopis Forbes.

Khaby pokračuje v cestě od úspěchu k úspěchu poté, co v loňském roce podepsal partnerství se společností Hugo Boss a spolupracoval se svým domovským fotbalovým klubem Juventus F.C. Splnil si také některé ze svých dětských snů, když se setkal s Lionelem Messim a natočil videa se Zlatanem Ibrahimovičem a Usainem Boltem.

Podaří se někomu sesadit Khabyho Lameho z trůnu krále TikToku?

Zdroj: guinnessworldrecords.com