Šokující postižení. Muž je alergický na svůj vlastní orgasmus!

Přidat na Seznam.cz

Sedmadvacetiletý muž trpěl příznaky podobnými chřipce po každé ejakulaci. Jak lékaři zjistili, muž, který se kvůli těmto stížnostem začal zdržovat sexu, byl alergický na svůj vlastní orgasmus. Jak odhalují odborníci v urologickém časopise, sedmadvacetiletý muž není zdaleka jediný.

Sedmadvacetiletý muž trpěl při každé ejakulaci. Poprvé se o jeho „znepokojivém“ stavu dozvěděli asi před deseti lety. Bylo to tak nepříjemné, že se muž „aktivně vyhýbal“ sexu nebo dokonce navazování jakýchkoli romantických vztahů, protože se obával jejich fyzické stránky. To, co se stalo pacientovi, se zdá až příliš nemožné. Mezitím, jak lékaři zdůrazňují, tento muž není zdaleka jediný!

K dnešnímu dni odborníci zjistili téměř 60 případů mužů, kteří trpí tzv. postorgastickým syndromem (POIS). Vědci se domnívají, že příčinou potíží mužů je alergická nebo autoimunitní reakce na jejich vlastní sperma. Mohou mít horečku a kašel, kýchat, pociťovat svalovou slabost a mít problémy s řečí, soustředěním a pamětí. Tyto problémy mohou trvat až týden po ejakulaci!

Vzhledem k tomu, jak je tato nemoc specifická, ví o její existenci jen velmi málo lidí. Kromě šedesáti diagnostikovaných mužů s ní může žít mnohem více mužů, kterých si systém jednoduše nevšiml, informuje magazín The Sun.

Záhadná nemoc napadá muže po sexu
Není známo, co způsobuje postorgastický syndrom. Podle lékařů může vzniknout v důsledku infekce nebo úrazu varlat. V tomto případě by mikroskopické množství spermií proniklo do krevního oběhu a způsobilo by autoimunitní reakci v těle. Buňky odpovědné za obranyschopnost organismu jsou specializované na napadání těchto „cizorodých“ prvků v krvi.

Sedmadvacetiletý muž, jehož případ byl popsán v urologickém časopise, začal mít problémy již v 18 letech. Když došlo na pohlavní styk, měl kašel, rýmu a kýchání a také připomínající vyrážku na pažích při každém orgasmu. Lymfatické uzliny na obličeji a krku mu také otékaly a situace se zhoršovala tím víc, čím víc ejakuloval. Byl s tím u mnoha lékařů, včetně urologů, ušních a krčních specialistů a dokonce i odborníků na infekční choroby. Byla mu vyšetřena varlata a analyzováno sperma a hormony, ale všechny výsledky byly v normě. Dostal také antibiotika. Bez účinku. Teprve když byla diagnostikována skutečná příčina problému, bylo možné mu pomoci. Po nasazení správných léků zmizelo 90 % příznaků.

Zdroj: The Sun, sciencedirect