Proč na velikosti penisu vůbec nezáleží?

Přidat na Seznam.cz

Je těžké mluvit o penisu, aniž bychom se bavili o jeho velikosti.

Chlapci se to naučí, když dospělí komentují jejich malé ochablé „pindíky“, když je přistihnou nahé, a jako dospívající nebo dospívající poprvé uvidí ztopořený mužský penis v pornu nebo erotice a všimnou si, jak velký se v porovnání s ním zdá.

Mezitím se zdá, že každý dospělý umělec v záchvatu vášně vysloví nějakou variantu slovního spojení „velké, tvrdé péro“, jako by tato tři slova byla ve skutečnosti jedním jediným pojmem, neoddělitelným jedno od druhého. Pravdou však je, že nejenže ne všechny penisy jsou velké, ale že je vlastně jedno, jestli jsou, nebo nejsou.

To je něco, co si málokterý chlap uvědomuje, a je to něco, co spousta lidí nechce, abyste věděli. Pro začátek, spousta lidí vydělala tvrdé peníze prodejem produktů mužům, kteří se obávají, že tam dole nejsou dost velcí.

Oproti tomu na chlapech, kteří se cítí pohodlně a jsou si jistí velikostí svého penisu, se moc peněz vydělat nedá. Tito muži neusínají v noci a netrápí se kvůli svému naprosto dostatečnému penisu. Necítí se nuceni kupovat si pilulky nebo přístroje, které zvětší velikost jejich erekce, ani necítí nutkání utrácet tisíce dolarů za operace, které by jejich takzvané „mužství“ zvětšily.

Pak tu máme chlapy, kteří mají sami velké penisy. Jak se dalo očekávat, zrovna nespěchají s tím, aby někoho přesvědčili, že na velkém údu není nic zvláštního. Kdyby tomu tak bylo, měli by v životě o jednu věc méně, na kterou by mohli být hrdí.

Zkrátka, pro mnoho lidí je užitečné stále udržovat mýtus, že na velikosti penisu hodně záleží, a to z různých důvodů. Když se však na věc podíváme z logického hlediska (tedy když vezmeme v úvahu data), je těžké nedojít k jinému závěru.

Studie za studií ukazují, že ženy se ve skutečnosti nezajímají o to, jak velké penisy muži mají, a to z dobrého důvodu. Velikost penisu nemá s fyzickým potěšením téměř nic společného, protože většina žen nedokáže dosáhnout orgasmu pouze z penetrace. Když vezmete v úvahu anální sex, může být velký penis v některých případech skutečně nevýhodou. Pokud nemůžete do partnerky proniknout, aniž byste ji zranili, bude těžké mít příjemný sex, že?

Zde je pravda: Velikost penisu sama o sobě je do značné míry irelevantní. Stejně jako byste pravděpodobně neopustili svou životní lásku kvůli velikosti jejích genitálií, ani obavy, které pociťujete kvůli velikosti toho svého, se pravděpodobně neshodují se skutečnými obavami vašich partnerů nebo potenciálních partnerek.

Nyní se možná obáváte, že byste ani neměli šanci se do někoho zamilovat, kdyby se na váš penis podíval a odešel poté, co by zjistil, že není dostatečně velký. I když to může udělat jen malý počet jedinců, tito lidé se zrovna neprohlašují za skvělé kandidáty na vztah, že? Pokud jste jako většina, počkáte si na první známost, abyste zjistili, jaké to je. A právě v tom spočívá ten skutečně důležitý faktor – ne velikost vašich genitálií, ale celá vaše milostná zkušenost.

Být skutečně nadaným milencem je něco, co vyžaduje jak určitou míru vyspělosti, tak řadu různých dovedností. Jedna věc však nevyžaduje, aby vaše tělo vypadalo určitým způsobem nebo mělo určitou velikost.

Můžete být dobře obdařený, a přesto hluboce nepříjemný člověk do postele, nebo můžete být doslova sexuální bůh s mikropenisem. Staré přísloví, že „nejde o velikost, ale o to, co s ní uděláš“, je pravdivé tak napůl – nejde o velikost.

Nejde o to, co s penisem děláte, ale o to, co děláte s celým svým tělem.

Dáváte svému partnerovi to, co chce? Víte něco o kondomu a lubrikantu? Máte zkušenosti s používáním sexuálních hraček na sobě nebo na partnerce? Je vám příjemné mluvit o svých úchylkách, fetiších, touhách, fantaziích a fantaziích lidí, se kterými spíte? Chápete, jak funguje informovaný a nadšený souhlas?

Pokud na většinu těchto otázek odpovídáte kladně, je pravděpodobné, že je s vámi sex příjemný a lidé si ho budou chtít zopakovat už po prvním setkání. Pokud na tyto otázky odpovídáte záporně, i když máte v kalhotách devíticentimetrové monstrum, moc opakovaných návštěvníků se k vám nedostane.

Pokud jste strávili část svého života tím, že jste si dělali starosti s tím, zda je váš penis normální, v pořádku nebo prostě dost dobrý, prosím, ať je dnešek dnem, kdy se rozhodnete přestat si dělat starosti.

Zdroj: askmen.com