Znáte těchto 8 důvodů, proč muži posílají fotky penisů, i když si to druhá osoba nepřeje?

Přidat na Seznam.cz

Už jste někdy poslali fotku penisu? A jaká byla odpověď? Pochválil vás příjemce? Reagoval negativně? Nebo byl dokonce nadšený?

Každý, kdo má připojení k internetu, chytrý telefon a penis, může nějakou fotku poslat. A pánové toho využívají. Ale proč muži posílají fotky penisů? Jistě, mohou to udělat, když je o to někdo požádá. Existuje ale nějaká psychologie, která vysvětluje, proč mají muži takový sklon posílat fotky penisů?

Ano! Existuje řada různých důvodů, proč muži posílají fotky penisů. Není to překvapivé, protože my lidé jsme jedineční, komplikovaní a složití. Podívejme se na některé z důvodů, proč má mnoho mužů tendenci posílat fotky svého nádobíčka komukoli, kdo je může zhlédnout…

1. Dávat znamená přijímat

Studie z roku 2019 zjistila, že muži, kteří posílají nevyžádané fotky penisů, tak činí v naději, že sami obdrží akty. Třeba ve stylu „ukaž mi svoje a já ti ukážu zase své“. Této studie se zúčastnilo něco přes 1000 heterosexuálních mužů, kteří vyplnili dotazníky týkající se jejich zvyků při posílání obrázků. Překvapivě pouze polovina mužů přiznala, že posílá nevyžádané fotky penisů. Tomu se zdá těžko uvěřitelné, nemyslíte? Nicméně se ukázalo, že mnozí z těch, kteří je posílali nebo posílají, jsou mladší, narcističtější a sexističtější.

2. Sebeuspokojení

Zajímavé je, že méně než 20 % mužů ve studii prozradilo, že poslali fotku penisu kvůli svému uspokojení. Na druhou stranu většina mužů rozesílala tento druh obrázků v naději, že se příjemce bude cítit vzrušený nebo přitažlivý. Téměř jako pošťouchnutí směrem „Hej, viděla jsi moje nádobíčko, nechceš se dát dohromady?“.

3. Forma kontroly

Tato studie také zjistila, že 10 % účastníků posílalo fotky penisů jako prostředek k pocitu kontroly nad osobou, které je poslali. A asi šest procent se přiznalo, že posílají akty, protože cítí vůči ženám odpor.

Také menšina dotázaných mužů přiznala, že posílá fotky penisů, protože chtějí, aby příjemce zažil negativní emoce. Pocity jako šok, strach a znechucení tito muži aktivně vyhledávali.

4. Nesprávné vnímání sexuálního zájmu žen

Odhlédneme-li od předchozí studie, muži mohou být náchylní k posílání fotek penisů, protože špatně vnímají sexuální zájem ženy o ně. Žena je může sexuálně přitahovat a domnívají se, že tato sexuální přitažlivost je vzájemná. S rozbouřenými hormony jí tedy pošle fotku nádobíčka, protože do ní promítá svou sexuální touhu v naději, že dostane stejný druh obrazu zpět.

5. Zvýšené sexuální chování v důsledku anonymity

Dalším důvodem, proč muže láká posílání fotek penisů je to, že internet umožnil zůstat v anonymitě. A díky této anonymitě se lidé, zejména muži, častěji zapojují do sexuálnějšího chování. Například seznamovací aplikace mohou lidé využívat jako platformu pro výměnu obrázků a videí, aniž by byla odhalena jejich identita. Není možné, aby vás někdo přistihl nebo vám vynadal, když jste nepřistihnutelní, že? (třeba Tinder).

6. Strategie páření

Kdysi muži používali odvážné strategie, aby našli potenciální partnerku. A platí to i dnes, kdy se muži chovají drsně a bezstarostně, aby si získali pozornost žen. Koneckonců všichni víme, že „hodný chlap“ vždycky skončí poslední. Někteří muži i dnes věří, že být impulzivní a odvážný, aby šokovali nebo získali pozornost, je lepší než žádná pozornost. A tak rozesílají explicitní fotografie svého nádobíčka jako taktiku, jak se vytahovat.

7. Sexuální vzrušení

Pro některé muže je posílání fotek penisu způsob, jak zažít sexuální vzrušení. Představa, že se na jejich penis dívá známá nebo neznámá žena, je vzrušuje, je to něco jako forma exhibicionismu. Můžeme také zohlednit výše zmíněné pocity znechucení, které mohou příjemci zažívat a které některé sexuálně vzrušují. Dobrým příkladem může být úchyl, který si na ulici rozepne kabát. Rád se obnažuje, aniž by získal souhlas, a vidí zděšení ve tvářích diváků.

8. Předběžný souhlas

A v neposlední řadě všichni víme, že mnoho mužů si dělá starosti s velikostí svého penisu. Mnoho mužů se také bojí sexuálního odmítnutí. Tím, že potenciální milence pošlou obrázek svého penisu, by od ní mohli chtít získat „předběžné schválení“. V podstatě tím muž říká: „Mám pěkný penis. Rád bych se s tebou vyspal.“ Ze stejného důvodu, pokud příjemce fotky neschválí odesilatelovo nádobíčko, může odesilatel zažít odmítnutí spíše dříve než později.

Nebude se tedy muset obávat, že se za něj budou stydět nebo ho odmítnou, jakmile shodí džíny. Posílání fotek nádobíčka při milostnému zájmu je pak taktikou, jak si „zachovat tvář“. Zabrání tak tomu, aby se mužské ego roztříštilo na milion malých kousků.

Zdroj: medium.com, tandfonline.com, redakčně upraveno