Žertík s jointem může mladým florbalistkam zničit kariéru. Neměli bychom však kriminalizovat i alkohol?

Přidat na Seznam.cz

Florbal se v posledním desetiletí vyhoupl mezi nejpopulárnější sporty v České republice. Už to není jen školní sport, ale naopak se mu dostává hodně prostoru v televizi a finále mužské i ženské Superligy se stává už velmi prestižní akcí v našich největších sportovních arénách, tu pražskou 02 nevyjímaje. A i proto se florbalisté staly vzory pro naši mládež, nebo alespoň florbalové vedení to tak vnímá.

A případné prohřešky, které se vymykají, podle florbalových činovníků, zásadám slušného chování se svaz i kluby rozhodly tvrdě trestat. Což se přihodilo i reprezentantkám Veronice Kopecké a Karolíně Stůjové, jak se o tom můžeme dočíst na sport.cz

Hráčky Tatranu Střešovice zveřejnily na sociální síti jedenáctisekundové video, na kterém tancují s jointem ruce. Tedy přesněji jen Kopecká, ale protože se Stůjová této „legrácky“ také zúčastnila, postihl jí stejný trest. Ten nejdříve přišel od střešovického klubu, který s nimi zahájil disciplinární řízení a dočasně jim pozastavil činnost. Stejný krok přišel i od vedení Českého florbalu, který je též dočasně vyřadil z reprezentačních kádrů. Kopecká už hraje za ženy, Stůjová zatím za juniorky.

Obě mladé dámy trest přijaly. „Mrzí nás to, jsme si vědomy toho, že to byla hloupost. Momentálně se vše řeší na úrovni oddílu a jsme připraveny nést za to zodpovědnost,“ uvedly florbalistky pro média.

Florbalový svaz musel v dřívějších letech řešit už dvakrát podobný případ s marihuanou. Narozdíl však od dívek přistižení viníci Marek Deutsch a Miroslav Kožušník prokazatelně marihuanu kouřily. Prvně jmenovaný dostal tříměsíční zákaz činnosti, jeho kolega, který hrál za havířovský klub, vyfasoval dokonce čtrnáctiměsíční distanc. Mimochodem Deutsch byl též jako jako potrestané hráčky z Tatranu Střešovice… Zřejmě slušný oddíl.

Na sociálních sítích se sice rozjela diskuse, že se z toho videa dělá velká věda (slušně napsáno), avšak na druhou straně superligové hráčky a ještě k tomu reprezentantky se i ve svých smlouvách zavazují k určitému chování, takže trest je zatím přiměřený.

Jiné téma pro diskusi by ale bylo, zda hráči oslavující vítězství a při tom popíjící alkohol jsou také ideálnimi vzory pro mládež, nebo-li, proč se marihuana tolik kriminalizuje, ale alkohol, a převážně pivo, které je v Česku dáváno na roveň Boha, je vnímaný s velkou shovívavostí…

Zdroj: redakce, sport.cz