Že je tenis hra gentlemanů? No, jak kdy…

Přidat na Seznam.cz

Že je tenis hra gentlemanů, vždy neplatí. Přesvědčit se o tom mohli diváci na challengerovém turnaji ve francouzském Orléans. Domácí Corentin Moutet a Bulhar Adrian Andreev se do sebe po zápase dost tvrdě pustili, jak vidno níže v přiloženém videu.

Podle webu DailyMail měl Bulhar během závěrečného podání ruky říci svému soupeři: „Jdi do h**zlu,“ a pak už konflikt eskaloval a nebýt umpirového rozhodčího, možná by došlo i na regulérní bitku.

Moutet se později na svých sociálních sítích ke konfliktu vyjádřil: Nechci se omlouvat za to, co se stalo na konci zápasu. Když si hráč dovolí dvakrát říct »Jdi do hajzlu!« a přitom se mi dívat do očí, nezbývá mi než mu svým způsobem dát najevo, že takové věci se nedělají, vylíčil svůj úhel pohledu Moutet a dodal, že ho Andreev vyzval, aby na něj počkal u východu z kurtu, což také udělal. Ale žádné zprávy o dalším konfliktu už média nepřinesla, tak je pravděpodobné, že si to hoši v klidu vysvětlili.

Ještě dodejme, že v zápase zvítězil Andreev 2-6, 7-6, 7-6 a v tu chvíli postoupil do čtvrtfinále. Pak se mu ještě povedlo vyhrát jeden zápas, ale v semifinále už vypadl.

Zdroj: isport.blesk.cz, tbtenis.cz