Zářivý úsměv není zženštilost. Doma si vybělíte zuby peroxidem vodíku i kokosovým olejem

Přidat na Seznam.cz

I chlapi dnes chtějí vypadat dobře. Součástí dokonalého vzhledu je i bělostný úsměv. Málokdo ale má tak dobrou genetickou výbavu, že mu k tomu stačí jenom zubní kartáček a pasta. Většina mužů musí přírodě zkrátka pomoci. Jak si zajistit bílé zuby?

Aktivní uhlí nemá velký účinek

Když dříve handlíři kupovali koně, dívali se jim na zuby. Když byly zdravé, znamenalo to, že i kůň je zdravý a jde o dobrou investici. S trochou nadsázky to platí i o lidech. Pěkný chrup se stává znamením toho, že o sebe dbáte. Většina lidí ale nemá takové štěstí, aby se mohla pyšnit přirozeně bělostnými zuby. Samozřejmě nejlepší je nechat si zuby bělit pod odborným lékařským dohledem, ale každý nemá chuť do toho investovat. Existují i domácí prostředky. Můžete vyzkoušet aktivní uhlí, které odstraní plak a absorbuje toxiny. Tablety uhlí rozdrtíte, smícháte s polévkovou lžící oleje a směsí si vyčistíte zuby klasicky, jak jste zvyklí. Tady ovšem příliš vysoké účinnosti podle výzkumů nedosáhnete. Další metodou je čištění směsí jedlé sody s citronovou šťávou. V tomto případě ale lékaři upozorňují na nebezpečí. Citron může ničit sklovinu, proto by se tato metoda měla užívat jenom zřídkakdy.

Pozor na vysoké koncentrace

Velmi šetrné je naproti tomu čištění chrupu pomocí kokosového oleje, který vám nijak ublížit nemůže. Olej vykazuje antibakteriální účinky, takže je zdraví prospěšný. Pomáhá i při infekcích horních dýchacích cest, takže s jeho pomocí zabijete dvě mouchy jednou ranou. Vyplachujte si ráno ústa na lačno kokosovým olejem přibližně čtvrt hodiny, potom olej vyplivněte a zuby si klasickým způsobem vyčistěte. Doporučuje se také peroxid vodíku, ovšem podle webu Healthline: „Zatímco silně zředěné koncentrace se zdají být bezpečné, silné koncentrace nebo nadměrné užívání mohou způsobit podráždění dásní a citlivost zubů.“ Nepoužívejte proto tuto metodu příliš často, může narušit zubní sklovinu.

Zdroje: Kobieta.interia, healthline