Zakázkový Land Rover Defender se inspiroval vrtulníkem Chinook. Tohle je sen každého muže!

Přidat na Seznam.cz

Tento Land Rover Defender na zakázku je inspirován Chinookem, jedním z nejznámějších vojenských vrtulníků historie.

Britská zakázková firma Tecniq postavila speciálně objednaný Defender 110 „Q40“ 2013 na počest jednoho z nejdéle sloužících letounů Královského letectva. Kdo někdy viděl film o válce ve Vietnamu, pozná charakteristický dvourotorový design Chinooku CH-47 vyrobeného společností Boeing – jehož grafické znázornění je zobrazeno prostřednictvím vířivé mřížky namalované na zádi Defenderu.

Celková paleta s doplňkovými odstíny lesklé a matné tmavě zelené barvy odpovídá kamufláži Chinooků RAF, zatímco ručně šitá námořní kůže obepíná hliníkové kliky dveří. Tecniq také přidal mřížku chladiče z uhlíkových vláken, kapotu a nástavce podběhů kol, které ještě více povyšují tovární specifikaci z roku 2013.

Uvnitř se nachází „dvouzónová“ konfigurace sedadel 2+2 se závodními sedadly z uhlíkových vláken čalouněnými ručně šitou kůží Bridge of Weird a vložkami z ovčí kůže, což je poklona konfiguraci sedadel Chinook.

Celý interiér zrcadlí interiér vrtulníku s výběrem tmavého čalounění, prošívaným obložením střechy a také různými „na dotek příjemnými, precizně zpracovanými materiály“ a prvky, které mají navodit militaristický dojem, jako jsou popruhy převzaté z nákladového prostoru Chinooku v kufru a osvětlení.

Tecniq také vybavil Defender hrstkou mechanických vylepšení, s novým podvozkem zlepšujícím jízdu, který si půjčuje od oddělení Classic Racing společnosti, programovatelnými tlumiči, vylepšenými tlačnými tyčemi, šestipístkovými brzdami a 2,3-litrovým turbo čtyřválcem z Fordu Mustang, který posílá 307 koní přes zesílenou šestistupňovou převodovku.

Prodej zahrnoval pravou leteckou kombinézu členů posádky Chinook, podepsaný pamětní obraz britského SUV a vrtulníku, odznak letky a pozvánku pro čtyři osoby do prestižního londýnského klubu RAF v centru Londýna na setkání s veterány, kteří létali na misích Chinook.

Zdroj: maxim.com, redakčně upraveno