Z vysmívaného hráče se Tecl stal hvězdou české ligy

Přidat na Seznam.cz

Trenéři a spoluhráči nedají na fotbalistu Stanislava Tecla dopustit. Váží si jeho pracovitosti a tréninkového i zápasového nasazení. Dále pomáhá novým, mladým hráčům zapadnout do kolektivu. Zkrátka hráč, kterého si přeje každý kouč.

Avšak fanoušci vnímali tohoto 32letého hráče spíše negativně a to kvůli tomu, že spoustu svých gólových šancí spálil. Ten minulý čas na místě. Na začátku této sezony rodák z Jindřichova Hradce září a po osmi ligových kolech je jasně nejlepším střelcem. Do černého zamířil přesně 8x, druhý van Buren za ním zaostává o tři branky.

Jeho dosavadní střelecký rekord je ze sezony 2013/2014, kdy v dresu Viktorii Plzeň vsítil 12 branek. „Myslím, že rekord překonám, ale žádný konkrétní cíl si nedávám. Vím, jak to ve fotbale chodí; člověk je nahoře, ale velmi rychle zase může spadnout dolů. S pokorou říkám, že se soustředím akorát na přípravu před dalším zápasem,“ uvedl Tecl před novináři. I díky jeho střeleckému potenciálu se Slavia vyšvihla na první místo o skóre před Plzní. A rozdíl ve skóre je impozantní. Plzeňští mají sice ještě zápas k dobru, přesto zatím nastříleli jen 14 branek, to Slávisté jich mají neskutečných 31! Šest z nich vsítili o tomto víkendu Českým Budějovicím. A dvakrát se trefil právě Tecl.

Ale vraťme se ještě k té zmiňované kritice. Stanislav Tecl opravdu v minulých sezonách spaloval hodně šancí a to nejenom ve slávistickém, ale i v reprezentačním dresu. Ve Slavii působí už sedm let a za tu dobu dokázal v sešívaném dresu vsítit jen 14 branek! A do letošní sezony v podstatě vstupoval jako jasný náhradník, který sem tam odehraje v závěru utkání nějaké ty minuty. Avšak zranění jeho konkurentů v útoku Jurečky a Sora a špatná forma Fily mu dalo šanci nastupovat skoro vždy od začátku a Tecl toho náležitě využil. Je pravděpodobné, že ho reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý nominuje na blížící se zápasy v rámci Ligy národů.

Zdroj: redakce, idnes.cz