Yuliya Levchenko: Ukrajinská atletka má postavu bohyně

Přidat na Seznam.cz

Yuliya Levchenko (24 let) je ukrajinská atletka, skokanka do výšky. Je stříbrnou medailistkou z mistrovství světa 2017 a startovala na mistrovství světa 2015 i na olympijských hrách 2016, aniž by se dostala do finále. Je také mistryní Evropy do 23 let z roku 2017.

Na mezinárodní scéně tato skokanka do výšky debutovala v roce 2013 na mistrovství světa mládeže v Doněcku, kde skončila na 13. místě. V roce 2014 zvítězila na Letních olympijských hrách mládeže v Nanjingu. V roce 2014 uznal Národní olympijský výbor Ukrajiny Yuliyi Levchenko za „olympijskou naději Ukrajiny“. V roce 2016 se na své premiérové olympiádě neprobojovala do finále, skončila na 19. místě, ale předvedla skvělý výkon. V roce 2017 byla vyhlášena vycházející hvězdou evropské atletiky roku.

Přestože se jí dvě největší ceny sezony vyhnuly a musela se spokojit s druhým místem na mistrovství světa IAAF v Londýně 2017 a finále Diamantové ligy IAAF v Bruselu, ve svých 19 letech se etablovala mezi světovou elitou své disciplíny a zdá se, že pokud nedojde ke zranění, bude tuto pozici zastávat ještě mnoho let.

Yuliya Levchenko se rychle stala nejnovější nejžhavější atletkou světa. Teprve dvacetiletá Ukrajinka si denně získává nové a nové fanoušky svou znamenitou postavou, nádherným úsměvem a nevinným vyzařováním, spojeným s pořádnou dávkou krásy.

Zdroj: hotsportsgirls.com, Instagram, Wikipedia