Vzor pro mnohé Elon Musk promluvil o největší hrozbě pro lidstvo

Přidat na Seznam.cz

Miliardář Elon Musk se podělil o své obavy z toho, co považuje za potenciálně největší riziko pro budoucnost civilizace „. Podle jeho slov bychom se neměli obávat přelidnění, protože brzy dojde k přesnému opaku. Jeho řešení tohoto problému je skutečně inovativní – doporučuje kolonizovat Mars.

Ředitel společnosti Tesla se na Twitteru podělil se svými myšlenkami o budoucnosti lidstva a planety. Reagoval tak na článek od Wall Street Journal. Ten sleduje, jak americký populační růst, který je již nyní slabý, klesá blíže k nule v důsledku pandemie COVID-19. „Kolaps populace je potenciálně největším rizikem pro budoucí civilizaci,“ napsal Musk. „A to nejen pro Zemi! Mars má nulovou lidskou populaci. Potřebujeme mnoho lidí, aby se z nás stala multiplanetární civilizace,“ uvedl v dalším příspěvku.

Na jeho příspěvek reagovali další uživatelé Twitteru, přičemž mnozí mu projevily podporu. „Elon Musk je nejmoudřejší člověk, jakého znám,“ poznamenal jeden z komentujících. „Děkuji, že jste se o tom rozpovídal. Mnoho lidí si myslí, že přelidnění je problém, ale ve skutečnosti je to naopak. Jste jedním z prvních na vrcholu, kterým záleží na budoucnosti lidstva, na této planetě i mimo ni. PS: blahopřeji k dnešnímu úžasnému zisku Tesly, “ komentoval další.

Není to poprvé, co Musk, který je otcem sedmi dětí, hovořil o kolapsu populace. Začátkem tohoto měsíce reagoval na tweet, ve kterém se psalo: „Kolaps populace by nás mohl zasáhnout, ale oceňujeme, že vy, dobrý pane, stále vyvíjíte hmatatelné úsilí, abyste tomu zabránil.“ Příspěvek doprovázela fotografie miliardáře s jeho synem.