Vyhněte se následujícím návykům, protože jsou pro váš penis škodlivé!

Přidat na Seznam.cz

Všechny penisy jsou samozřejmě individuální, ale všechny mají společné to, že některé zlozvyky jim neprospívají. Stejně jako ostatní části vašeho těla bude váš penis trpět, pokud máte špatné životní návyky.

Je důležité se těmto návykům vyhnout a každý by se měl o svůj penis dobře starat. Lékař uvádí pět běžných návyků, které nejsou pro váš penis dobré.

Kouření

Nikoho asi nepřekvapí, že kouření škodí zdraví. Kouření má totiž na penis v mnoha ohledech také negativní vliv. Kouření zvyšuje riziko erektilní dysfunkce, protože poškozuje cévy v penisu. Kouření navíc může dokonce zmenšit velikost vaší chlouby! Jedna studie měřila velikost ztopořených penisů a zjistila, že kuřáci mají menší penisy než nekuřáci.

Alkohol

Konzumace alkoholu má kromě všech ostatních zdravotních problémů vliv i na velikost penisu. Konzumace alkoholu způsobuje nejen erektilní dysfunkci, ale také zmenšení varlat, menší penis a ztrátu ochlupení. Kromě toho alkohol způsobuje také snížení plodnosti. Pokud přestanete pít alkohol, zvýší se množství spermií ve spermatu již po třech měsících, takže pokud se snažíte se ženou o dítě, vyplatí se alespoň na chvíli odložit uzávěr lahve.

Stres

Znepokojení a stres uvolňují do krevního oběhu adrenalin, který způsobuje zúžení cév v penisu. Stres penisu škodí, a pokud se často cítíte ve stresu, stojí za to naučit se různé způsoby relaxace. Mezi dobré způsoby patří smích, meditace a cvičení.

Nedostatek spánku

Nedostatek spánku je hlavním nezdravým životním návykem, který ovlivňuje celý organismus. Pokud trvale spíte příliš málo, vašemu penisu to neprospívá – právě naopak. Pokud si chcete udržet dobrý sexuální život, choďte brzy do postele a snažte se, abyste snadno usnuli a kvalitně se vyspali.

Nadváha

Nadváha a špatná strava rozhodně nejsou přáteli penisu! Zdravé stravování naopak zlepšuje erekci, zvyšuje počet spermií, zlepšuje libido a dokonce zabraňuje rakovině prostaty. Pokud chcete svému penisu prospět, vyhněte se mimo jiné smaženým pokrmům, zpracovanému masu, jako je slanina, sóje, sladkým nealkoholickým nápojům, cukru a zpracovaným sacharidům, jako je bílé pečivo a obiloviny s cukrem.

Pokud chcete to nejlepší pro svůj penis, vsaďte na rajčata, lososa, olivový olej a ústřice. Bylo také prokázáno, že pikantní potraviny zvyšují hladinu testosteronu u mužů, takže je dobré si uvědomit, že chilli papričky a další pálivé koření jsou rozhodně dobré pro vašeho kamaráda v kalhotách!

Jste hrdým majitelem penisu, tak dbejte na výše uvedené tipy!

Zdroj: thesun.co.uk, redakčně upraveno