Vycvičte svého psa ve svůj prospěch

Přidat na Seznam.cz

Domácí mazlíček je nejen věrný společník, ale také nepřekonatelný chlupatý cvičební stroj. Můžete vstát v kteroukoli denní či noční dobu a vyrazit na čerstvý vzduch cvičit bez ohledu na nedostatek energie, elánu či nálady.

Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak se psem cvičit. A nezapomeňte, že je snadné poznat dívku, která cvičí poblíž.

Chůze

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak aktivně trávit čas se psem. Svaly sice nezpevníte, ale posílíte své srdce a kosti a zklidníte přetrvávající deprese nebo sezónní mrzutosti. Prospěje to i vašemu psovi. Nejenže si pořádně zacvičí, ale bude i zdravější. Chcete-li dosáhnout vyšší produktivity chůze, zvyšujte každý den počet kroků a vzdálenost, kterou urazíte.

Frisbee

Běháte, skáčete a rozvíjíte vrhací sílu, zatímco pes se baví celým svým srdcem. A tato sportovní hra výrazně posiluje pouto mezi majitelem a jeho mazlíčkem. Můžete se dokonce zúčastnit soutěží, protože jak vidíte, roční zásoba psího žrádla jako cena nebude nikdy zbytečná!

Překážkový běh pro psy

Chcete sobě a svému psovi dopřát plnohodnotné kardio cvičení? Pak začněte skákat přes bariéry, prolézat paralelně tunely a lézt po žebřících. Váš čtyřnohý přítel bude moci rozvíjet koordinaci tímto způsobem, čímž příjemně překvapí vás, vaši přítelkyni a jen vaše okolí, kteří sledují vaše cvičení.

Jízdní kolo

Je to jeden z nejpříjemnějších způsobů, jak trávit čas se svým domácím mazlíčkem. Je to zábava pro nás oba, když šlapete do pedálů a váš pes vás následuje na vodítku. Jen se ujistěte, že příliš nezrychlíte, aby se váš pejsek nepřepínal, ani jemu není únava cizí!

Míček

Už jen tím, že psovi hodíte míček, zůstáváte pasivní, což vašim svalům nedělá dobře. Úplně něco jiného je, když si před každým hodem lehnete na záda a prohnete trup do lisu. Jakmile pes přinese míč zpět, začněte znovu. Je vhodné zvolit menší míček, aby pro mazlíčka nebylo těžké jej chytit.

Užitečné tipy

Než začnete s výcvikem svého milovaného chlupatého mazlíčka, měli byste si uvědomit několik rad.

Tip 1. Začněte s desetiminutovým tréninkem a každý den ho prodlužujte na 30 minut. Cvičte několikrát týdně. Při plánování doby tréninku nezapomeňte, že existují plemena psů, která se nemohou pohybovat bezprostředně po jídle (např. dobrmani).

Tip 2. Pes by neměl být přetěžován. Pokud lze za signál vaší únavy považovat neschopnost pohodlně mluvit během hodiny, pak unavený pes začne často dýchat, nechce plnit vaše povely a objeví se dušnost.

Tip 3. Stejně jako člověk má i váš pes žízeň. Jeho tělo bude reagovat na dehydrataci stejně jako vaše (nejhůře na to trpí buldočci a boxeři). Ujistěte se proto, že s sebou nosíte láhev s vodou, aby nepil z netestovaných zdrojů.

Tip 4. Dávejte pozor na jeho tlapky. Pokud cvičí na nerovném terénu, poraní si nohy a vyplatí se koupit ochranu tlapek. V horkém počasí dbejte na to, aby váš čtyřnohý přítel neležel dlouho na chodníku nebo jiném povrchu vystaveném silnému slunečnímu záření.

Zdroj: menslife.com