Vrátí se Varaďa do české extraligy? Trenér Sparty to má nahnuté

Přidat na Seznam.cz

Václav Varaďa a trenér Sparty Praha? Ano, zní to na první pohled bláznivě, ale možné je vše. Poté co tento sympatický trenér, který dotáhl Třinec ke třem hokejovým titulům, odešel letos v květnu od Ocelářů, zatím si nové angažmá nenašel. Určité náznaky koučování ve Švýcarsku padly a v New Yersey byl jen na týdenním trenérském kempu. Nyní však zaznívají spekulace, že by mohl nahradit v holešovickém klubu Pavla Pateru.

Sparta Praha čeká na titul už dlouhých patnáct let! To je na slavný klub už dlouhá doba a fanoušci už jsou netrpěliví. A i vedení klubu dochází pomalu trpělivost a to právě se zmiňovaným koučem Paterou. „V klubu s historií a ambicemi, jako jsou ty naše, tak v tuto chvíli nemá nikdo své místo jisté, včetně hráčů a trenérů. Pokud se herní projev nezlepší, dojde ke změnám,“ konstatovala generální manažerka klubu Barbora Snopková Haberová.

Pokud by se Varaďa vrátil do extraligového kolotoče, tak jedině do některého ambiciózního klubu, kterým Sparta, navzdory kolísavým výkonům, stále je. Její kádr je prošpikován elitními obránci a útočníky plus mají v brance zkušeného Jakuba Kováře. Varaďa se i nechal slyšet, že už má do trénování velkou chuť.

Pražský klub je po 16 extraligových kolech na deváté příčce a na vedoucí Pardubice ztrácí 14 bodů. „Výsledky v letošní sezoně jsou daleko za naším očekáváním. Věřím, že náš tým má rozhodně na víc a ještě dokáže navázat na dobré výsledky v předchozích třech sezonách,“ dodala Snopková. Teď jde o to, zda se Sparta vzchopí s Paterou či pod jiným trenérem, třeba Varaďou…

Zdroj: redakce, isport.blesk.cz