Vloni přežila krvácení do mozku. Teď Veronika Zajícová slaví titul v MMA

Přidat na Seznam.cz

MMA je sportovní fenomén posledních let, Česko nevyjímaje. Fanoušci tohoto drsného sportu obdivují Jiřího Procházku, Karlose Vémolu, Petra Knížete, Patrika Kincla, Davida Kozmu, Michala Martínka a mohli bychom pokračovat. Ale až tito borci jednou skončí, nemusíme se jistě bát, že české MMA zabředne do průměru. Velkými nadějemi jsou např. bojovníci, kteří v minulých dnech ovládli zajímavé turnaje v Evropě.

Především musíme zmínit Patrika Kutila, který na evropském šampionátu IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation) porazil na body reprezentanta Belgie Akhdima Nessima a stal se amatérským mistrem ve váhové kategorii do 56,7 kilogramu. Mimochodem jedním z jeho koučů je i Jiří Hovězák, který koučuje už zmíněného šampiona Jiřího Procházku, který Patriku Kutilovi, ale i dalším Čechům vzkázal: „Posílám vám sílu. Vítězství! Jděte pro to, urvěte to!

Ve finále byl maximálně úspěšný i Tagir Machmudov (ano, je to český bojovník), který zvítězil už za 41 sekund, když ve váze do 83,9 kilogramu „uškrtil“ Itala Gabriela Molinariho.

Zmiňovaná organizace IMMAF je vnímaná jako největší a nejtradičnější světová amatérská organizace. Hned za ní má svou prestiž asociace GAMMA, v které byli v tomto týdnu úspěšní další čeští borci – Petr Stříž a Veronika Zajícová. Stříž dokonce obhajoval svůj titul. „Byl to obrovský stres, protože tentokrát jsem si musel účast hradit sám a přispělo mi opravdu hodně lidí, které jsem nechtěl zklamat,“ řekl novinářům devatenáctiletý bojovník po vítězství v kategorii do 65,8 kilogramu. „Navíc poprvé se ode mě nic nečekalo, byl jsem nejmladší účastník celého šampionátu. Tentokrát jako obhájce titulu každý bral jako samozřejmost, že přivezu minimálně stříbro.“

Veronika Zajícová (na úvodním snímku) byla nejúspěšnejší ve váhové kategorii do 52,2 kilogramů. Její titul je o to cennější, že vloni měla těžkou nehodu, při které jí praskl obratel a především měla krvácení do mozku! „Všichni jsme moc rádi, že se to Verče podařilo. Ještě před cca deseti měsíci ležela v bezvědomí po vážné autonehodě v nemocnici. Dolámaná a ‚rozbitá‘. A dnes vítězí na mistrovství Evropy. Je to obrovský happy end,“ uvedl její otec Radek Zajíc.

Zdroj: isport.cz , cysnews.cz