Vloni Eriksen bojoval o svůj život, nyní má pomoci ze zmrtvýchvstání Manchesteru United

Přidat na Seznam.cz

Všichni fotbaloví fanoušci mají stále v paměti hrůzné okamžiky z loňského fotbalového ME, kdy se v zápase Dánsko – Finsko skácel bez cizího zavinění k zemi Christian Eriksen. Dánského středopolaře postihla zástava srdce, ale lékařům se ho povedlo ještě na hřišti oživit a pak ho záchranáři odváželi za potlesku publika ze hřiště.

Když se podařilo Eriksonovi dostat z nejhoršího, všichni z jeho okolí, ale i fotbaloví fanoušci si oddychli, že to přežil. V tu chvíli jistě nikoho nenapadlo, že by rodák z Middelfartu pokračoval dál v kariéře. On se však svého koníčku nevzdal a i když mu jeho tehdejší klub Inter Milan vypověděl smlouvu (v Itálii se nesmí hrát s kardiostimulatorem), okamžitě si našel angažmá v anglickém Brentfordu.

Pohádka však pokračuje. Erikson podával na jaře tak skvělé výkony, že si ho v letním přestupovém období koupil slavný Manchester United. No… popravdě sláva tohoto klubu už několik let skomírá (přesně po odchodu trenéra sira Alexe Fergusona) a právě tento dánský šikula mu má pomoci se zase dostat do evropské špičky. V novém klubu se sejde s trenérem Erikem ten Hagem, pod kterým působil v Ajaxu Amsterdam.

Ne všichni měli štěstí jako Eriksen, jiným se bohužel nepodařilo přežít infarkt na hřišti. V roce 2003 podlehl srdečnímu kolapsu Kamerunec Marc-Vivien Foé. Rok nato zemřel na infarkt maďarský reprezentant v dresu Benfiky Lisabon Miklos Fehér. Dva tragické případy zaznamenal i španělský fotbal. V roce 2007 přímo při zápase zemřel 22letý fotbalista FC Sevilla Antonio Puerta. O dva roky později zemřel na hotelovém pokoji během soustředění 26letý kapitán Espaňolu Barcelona Daniel Jarque.

Ale i v nižších soutěžích docházelo k tragédiím na hřišti. V roce 2008 zkolaboval 35letý hráč při zápase ostravského městského přeboru mezi Petřkovicemi B a Hrušovem a po převozu do nemocnice zemřel. O rok později postihl kolaps v tréninkovém utkání 29letého Slováka Kamila Pitáka.

Zdroj: redakce, isportblesk.cz