Vloni české tenistky kralovaly. Letos je to zatím propadák. Zachrání to na US open?

Přidat na Seznam.cz

Loňský rok byl z pohledu českých tenistek naprosto famózní. Barbora Krejčíková získala v Paříži grandslamový double, na olympiádě vybojovala s Kateřinou Siniakovou ve čtyřhře zlato. Karolína Muchová se v loňské sezoně dostala na Australian open do semifinále. A vše to korunoval pohled na žebříček, kdy se do první desítky vměstnaly tři české hráčky – zmiňovaná Barbora Krejčíková, Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Nemluvě o deblu, v kterém už dlouhodobě Krejčíková se Siniakovou opanují vrchní příčky. A aby těch úspěchů Krejčíkové nebylo málo, tak se ještě dostala, spolu s Plíškovou, na Turnaj mistryň.

Letos to zatím bohužel na účast v nejlepší osmičce, která se v listopadu sejde v čínském Šen-čen, nevypadá. Při pohledu na žebříček WTA jako nejvýše postavenou hráčku najdeme v tuto chvíli Petru Kvitovou a to až na 21. místě…

Vezměme si to popořádku. Největší propadák letos zažívá především Barbora Krejčíková, která i vinou zraněného zápěstí měla několikaměsíční pauzu, což se pak odrazilo i na jejích mizených výsledcích. Nejenom že se nepříbližila obhajobě na Roland Garros, rodačka z Brna dokonce v Paříži prohrála už v prvním kole… Ve Wimbledonu se dostala alespoň do třetího kola. A v tuto chvíli jí patří 23. pozice.

Petra Kvitová – U této zkušené hráčky je to jak na sinusoidě. Když dosáhne úspěchu, hned přijde několik pádů. Australská, americká ani antuková tour se jí moc nepovedla. Pak ale získala na své oblíbené trávě v Eastbourne titul. Bohužel to nedokázala potvrdit na navazujícím Wimbledonu (třetí kolo), ale minulý týden se dostala v americkém Cincinnati do finále. Že by předzvěst formy či naopak opět příjde sinusoidová křivka?

Karolína Plíšková – I ona se potýkala se zdravotními problémy, které si způsobila na konci minulého roku. Při pádu v tělocvičně si zlomila pravou vřetenní kost. Musela tak vynechat lednové a únorové turnaje. Ale ani po návratu to nebyla dlouho žádná sláva. Až v květnu ve Štrasburgu se jí povedlo postoupit do semifinále. Jenže následně v Paříži vypadla už ve druhém kole. I Wimbledon skončil pohromou ve druhém kole, čímž neobhájila loňské finále, což znamenlo velkou ztrátu bodů a sešup z první desítky. Druhé semifinále pak přišlo před 14 dny v Torontu. Že by i naše druhá zkušená hráčka si to nejlepší nechala pro US open?

Karolína Muchová – Nechceme se opakovat, ale i tato rodačka z Olomouce se potýká se zdravím, přesněji jí dlouhodobě trápí břišní sval. To jí stálo nejenom několik vynechaných turnajů, ale především sešup v žebříčku na 235. místo! A přitom svým talentem patří v pohodě do první dvacítky.

Markéta Vondroušová – A do čtveřice špatný zdravotní stav trápí i finalistku Paříže 2019. Tento velký úspěch se jí nepodařilo pak už zopakovat. Ale je pořád ještě mladá, teprve 23letá. A stejně jako Muchová by měla atakovat s přehledem prvních dvacet míst v žebříčku WTA. V tuto chvílí je čtyřicátásedmá.

Tereza Martincová – I tato tenistka zažívala vloni lepší časy. Dostala se do první padesátky a stala se stálou členkou Fed cupu. Avšak v letošním roce na větší průlom čeká. I ona má na víc než na současnou 67. pozici.

Zdroj: redakce, Instagram, Wikimedia