Vlastnosti dokonalého muže. Na co se ženy zaměřují při výběru muže?

Přidat na Seznam.cz

Jaký by měl být ideální muž? Vlastnosti, které mnohé ženy označují za žádoucí u mužů, mají své kořeny v minulosti lidského druhu. Kultura, ve které se vyvíjíme, se neustále mění. S novou dobou přicházejí i nové požadavky na „skutečné muže“. Ženy v průběhu let mění své preference při výběru partnera. Zjistěte, jaké vlastnosti má dokonalý muž!

Vynalézavost

Pro ženu, která plánuje založit rodinu, byla vždy zásadní vlastností partnera vynalézavost. Původně měla tato vlastnost zajistit ženu během těhotenství a prvních let života dítěte. Pohled na tuto kvalitu se vyvíjel. Proto dnes ženy hledají muže s vysokým společenským postavením, vzděláním nebo vysokými příjmy.

Síla

Mužská role po dlouhá léta spočívala v tom, že se staral o každodenní záležitosti, které vyžadovaly fyzickou sílu. V dnešní době jsou ženy stále častěji schopny řešit podobné problémy samy. Hledání dobře stavěného, silného a fyzicky aktivního muže v nich však zůstalo.

Psychika

Důležitou roli hraje také síla mužské psychiky. Něžné pohlaví zpravidla prožívá těžké životní situace více emocionálně. Není proto neobvyklé hledat u partnera psychickou stabilitu, abyste v takových chvílích získali správnou oporu.

Společné zájmy

Poměrně novým evolučním aspektem, který ženy u mužů hledají, jsou společné zájmy. S růstem kultury a výdělků ve společnosti se zvyšuje role našich zájmů. Velký počet žen prohlašuje, že by se rády věnovaly svým vášním společně s potenciálním partnerem. Společné lezení po horách, cvičení v posilovně nebo diskuse o oblíbených seriálech – to jsou aktivity, které chce moderní žena sdílet se svou druhou polovičkou. To je jedna z vlastností, která člověka přibližuje ideálu.