Vémola – největší sportovní nepřítel číslo jedna. Kdo mu šlape na paty?

Přidat na Seznam.cz

I když je hokejové mistrovství světa v plném proudu a pomalu se rozjíždí i tenisová Paříž, nejvíce v posledních dnech rezonuje v českých sportovních luzích a hájích jména Karlos „Terminátor“ Vémola. Aby se fotbalisté a hokejisté začali „stydět“, že navzdory jejich národním sportům je překoná rváč z klece (a teď vlastně i z ringu). Na druhou stranu není mu co závidět, ony ty hlasy na hlavu Vémoly jsou spíše (z drtivé většiny?) negativní. Čím si to vysloužil a je to zasloužené?

Nejdříve se podívejme na negativa. Hodně lidí vnímá MMA negativně a nedokáže pochopit, co je na tom úžasného se prát v kleci, rozbíjet si „tlamy“ a třeba tím i inspirovat kluky, kteří si také hrají na fightery. A nyní přejděme k fanouškům MMA či celkově bojových sportů. Co ti vyčítají Karlosovi? Přehnanou vychloubačnos a slabé soupeře. Většina lidí se i s rozpaky dívá na jeho „silikonovou“ manželku.

Ale najdou se i pozitiva. Ať už si myslíme o bojovnících v kleci cokoliv, musíme uznat, že do oktagonu (či do ringu) vstupují chlapi, co museli v tréninku tvrdě dřít. Možná tak, že si to třeba ti zmiňovaní hokejisté či fotbalisté neumí představit. A Vémola čím je starší, tím to pro něj musí být v tréninku náročnější, pak i následné drastické shazování před zápasem.

Zkrátka je to člověk, který budí emoce, ale on je za to rád, protože čím větší publicita, tím větší příjem peněz. A špatná reklama je ve sportovním showbyznysu ta nejlepší reklama. Jenže tento názor má pravděpodobně jen Vémola. A kdo další není zrovna miláček publika?

Michael Krmenčík – Tento fotbalista by asi udělal nejlépe, kdyby nějaký ten rok hrál v cizině, i když po předešlé mizerné sezoně bude těžko hledat kvalitní angažmá. Dřívější miláček plzeňských fandů si to u Západočechů rozházel nejdříve tím, že šel do Slavie a především když mohutně slavil góly, které vstřelil právě plzeňskému týmu. Přitom bývá nepsaným pravidlem, že hráč neslaví góly, které vsítí bývalému chlebodárci.

Karolína Plíšková – Této tenistce se přezdívá ledová královna, což je ale trochu nezasloužené. Zkrátka její hra je založena na maximální koncentraci, kde emoce nemají příliš mnoho místa. Ale lidé si vždy něco najdou a můžeme zůstat u tenistek. Petře Kvitové vyčítají, že se často tváří odevzdaně. Kateřina Siniaková je pro ně zase moc labilní, protože se tváří, že má slzy na krajíčku. barboru Strýcovou zas peskovali na sociálních sítích, že mluví sprostě. A tak dále, a tak dále. Ale ještě se vraťme k Plíškové. Mnoha lidem je nesympatický i její manžel Michal Hrdlička (manažer a sportovní moderátor) a i to může být důvod, aby se s tím svezla i jeho žena…

David Limberský – Nenávist vůči tomuto bývalému plzeňskému bekovi začala v roce 2012, kdy v zápase se Spartou nafilmoval penaltu. Tím si logicky znepřátelil letenské ochozy. Zbytek fotbalové veřejnosti ho neměla ráda za to, jak si dělal legraci ze své bouračky, kterou způsobil, když byl lehce opilý. Za několik dní po vstřelení gólu naznačoval, že točí volantem… Jakoby tím dával najevo, že on hvězda si může na silnici dělat, co chce a nemusí se za to stydět. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jen to svým Bentley napasoval do betonového sloupku.

Zdroj: redakce