Velikost penisu ovlivňuje délka nosu, zjistili vědci

Přidat na Seznam.cz

Jsou různé legendy o tom, jak se za pomoci jiných částí těla dá odhadnout velikost mužského penisu. Nyní se zdá, že podobné metody skutečně fungují. Potvrdila to nová studie, ve které experti zkoumali souvislost mezi velikostí nosu a penisu, píše časopis Men´s health.

V nové vědecké studii se experti podívali na to, zda velikost nosu skutečně souvisí s velikostí penisu. Změřili proto velikost reprodukčních orgánů 126 mrtvých těl japonských mužů a následně i délku jejich nosu. Těla mužů nebyly starší než tři dny od úmrtí. Vědci našli souvislost mezi velikostí nosu a délkou penisu při erekci. Muži s většími nosy měli délku penisu při erekci nejméně 13 centimetrů, ti s menšími nosy dosáhli délku penisu při erekci 10 centimetrů. To znamená, že větší nos ve většině případů znamenal větší penis.

„Skutečnost, že velikost nosu souvisí s délkou penisu při erekci, naznačuje, že délka penisu nemusí být určena věkem, výškou nebo tělesnou hmotností, ale byla stanovena již před narozením,“ uvedli vědci z Kjótské prefektury lékařské univerzity, kteří výsledky svého výzkumu zveřejnili v časopise Basic and Clinical andrologie. K tomuto výsledku dospěli poté, co těla vybraných mužů zvážily, změřili, vzali jim míry penisu, odvážili levé a pravé varle a nakonec prostatu.

Následně mužům natáhli penis vertikálně, jak to jen šlo, čímž replikovali délku penisu při erekci. Při měření nosů zase zohlednily vzdálenost mezi očima a místem, kde začínají nosní dírky. Výsledkem bylo zjištění, že muži s nosem menším než dva centimetry měly penisy do délky 10 centimetrů. Nosy těch, kteří je měli o 22 procent větší a měřili cca 5,5 centimetru, měli tendenci mít větší penisy s rozměrem přibližně 13,5 centimetru. U těch s nosy přibližně uprostřed tohoto rozsahu se zjistilo, že průměrná velikost penisu je asi 11 centimetrů.

Studie nezjistila žádné souvislosti mezi velikostí nosu a tím, jak velký byl penis, když byl ochablý. „Tento výzkum jako první demonstruje vztah mezi délkou nataženého penisu a velikostí nosu, ale je omezen na měření mrtvých těl japonských mužů. Důvod, proč délka nataženého penisu a velikost nosu spolu souvisí, je stále nejasná,“ dodali experti.

Zdroj: Men´s health