V české fotbalové lize kraloval. Bundesliga však nastavila Hložkovi pravou tvář

Přidat na Seznam.cz

Adam Hložek je několik let vnímán jako největší talent od dob Tomáše Rosického. Stejně jako „Rosa“ i Hložek se prosadil do sparťanského kádru jako teenager a také se hned stal jedním z lídrů sestavy. I proto mu byla předpovídaná úžasná budoucnost a přestup do klubu velké pětky (Itálie, Anglie, Německo, Španělsko a Francie).

A nakonec se přestup uskutečnil. Ze Sparty ho za téměř půl miliardy korun koupil německý Leverkusen a hned ho od začátku sezony stavěl do základní sestavy a dokonce v německém poháru rodák z Ivančic skóroval. Jenže s bídnými výsledky Leverkusenu (je až na 13. místě!) se svezl i Hložek a brzy ze základní jedenáctky vypadl. V posledních dvou bundesligových utkáních dokonce nenaskočil do zápasu ani jako náhradník.

Po pár kolech samozřejmě nelze v žádném případě Hložka zatracovat, jen to zkrátka ukazuje, jak moc kvalitní (či spíše nekvalitní) naše nejvyšší soutěž je…

Dokonce se začalo spekulovat, že by měl reprezentační záložník odejít na hostování, i když to Hložkův agent vyvrací. „Adam Hložek bude samozřejmě pokračovat v Leverkusenu, varianta hostování se vůbec neprobírala. Adam je mladý, je mu 20 let, v BL je nováčkem, navíc se týmu nevydařil vstup do sezony. Adam se s tím musí poprat, je to na něm. Odcházet nikam nebude,“ uvedl Pavel Paska na svém twitteru.

Leverkusenu se nedaří nejen v Bundeslize, ale i Ligu mistrů začal tento třetí tým loňské sezony porážkou. Na hřišti belgických Brugg prohrál 0:1. Tentokrát už Hložek nastoupil alespoň na 35 minut, ale jak je z výsledku vidět, zatím nadále není mnoho výrazný.

Zdroj: denik.cz , sport.cz