Už uplynulo jedenáct let od největší hokejové tragédie. Stále vzpomínáme na Rachůnka, Marka a Vašíčka

Přidat na Seznam.cz

Už je to jedenáct let, kdy se českým hokejovým fanouškům zastavila srdce, když se dozvěděli, že v Rusku spadlo letadlo s hokejisty Jaroslavle, mezi kterými byli i tři čeští reprezentanti – Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček.

Hráči Jaroslavle plni natěšeni na úvodní zápas sezony se vydali v září 2011 vstříc cestě do Minsku. Jenže krátce po vzlétnutí narazilo jejich letadlo do rádiového majáku, což posléze zapříčinilo jeho pád do říčky Tunošonky, která je přítokem Volhy. Na místě zemřelo 35 cestujících a 8 členů posádky. Přežil jediný a to inženýr letecké a radiotechnické údržby Alexandr Sizov.

Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček, všichni zkušení třicátníci, kteří rok předtím pomohli nároďáku vybojovat na MS zlaté medaile. Truchlili pro ně nejenom všichni hokejoví (ale i nehokejoví) fanoušci, ale samozřejmě především jejich rodiny. Všichni tři byli ženatí a měli i děti…

Původní verze vyšetřovatelů, že letadlo mělo technickou chybu, se podařilo vyvrátit. Konečný verdikt vyšetřování zněl: nezkušenost pilotů.

Zdroj: isport.blesk.cz, redakce