Už jste byli na houbách? To je ale exemplář! Muž našel gigantickou houbu!

Přidat na Seznam.cz

Houbařská sezóna je v plném proudu a s ní se do médií stále znovu dostávají překvapivé zprávy, jako je ta, kterou zaznamenal ukrajinský Karpatský národní park. Jeden houbař tam našel obří exemplář a samozřejmě se s ním pochlubil na internetu.

Fotografie unikátního exempláře byly Karpatským národním parkem rychle zveřejněny na internetu a vzbudily velký obdiv uživatelů internetu. Kolik váží hříbek nalezený Ukrajincem?
Na facebookovém profilu ukrajinského Karpatského národního parku se v úterý 6. září objevily fotografie houbaře, který se rozhodl pochlubit hřibem velikosti malého stromu. Mluvíme o hříbku, který má rekordní hmotnost – 3 kilogramy.

„Tohle je krása, dobrá práce“ – reagoval pod příspěvkem jeden z uživatelů internetu. Příspěvků tohoto typu je rozhodně více a fotografie houby si oblíbily stovky uživatelů Facebooku.

Ukrajincův neobvyklý nález lze jistě považovat za rekordní výsledek v probíhající houbařské sezóně a uvidíme, zda se ještě někomu podaří najít hříbek větší velikosti. Za zmínku stojí, že tak úctyhodné velikosti jsou vzácné.

Chystáte se na houby? Ujistěte se, že je houba jedlá

V lese se můžeme setkat s jedovatými dvojníky jedlých druhů hub. Na seznamu hub, které jsou nebezpečné pro zdraví nebo život a jejichž výskytu je třeba věnovat zvláštní pozornost.

Není pravda, že když houbu okusuje zvíře, znamená to, že je jedlá. Slimáci se rádi živí jedovatými muchomůrkami červenými.

Není pravda, že všechny jedlé houby mají pod kloboukem rourky a nejedlé mají lamely. Jedlá liška má rýhy a nejedlý hořký hřib žlučník má rourky.

Není pravda, že jedovaté houby jsou po několikanásobném tepelném zpracování bezpečné. Opakovaným vařením se toxinů nezbavíte.

Není pravda, že na otravu houbami je nejlepší mléko. Mléčný tuk usnadňuje vstřebávání toxinů z hub. Při otravě je třeba vyvolat zvracení, zajistit vyzvracený obsah, abyste jej mohli ukázat lékaři, a co nejdříve se dostavit do nejbližší nemocnice.

Pokud si nejste jisti, zda jsou nasbírané houby jedlé, obraťte se na nejbližší hygienickou stanici.

Zdroj: Facebook, Nahoubach