Umělé ženy, je to zkáza dnešní doby, vypadají všechny stejně! Přirozenost je mnohem vzácnější

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době, kdy technologie a sociální média formují naše vnímání krásy, se stále častěji setkáváme s pojmem „umělá krása“. Vědomí toho, co je považováno za atraktivní, je stále více ovlivňováno retušovanými fotografiemi, kosmetickými procedurami a filtry na sociálních médiích. Tento trend mě osobně štve. Domnívám se, že přirozenost a autenticita jsou dnes mnohem vzácnější a cennější než kdykoliv předtím. Dovolím si sdílet svůj názor, který jsem dlouho odkládal.

Pro křiklavé příklady umělé krásy nemusíme chodit daleko. Umělá zadnice Lely Ceterové, profláklý případ Dary Rolins, která musela přiznat barvu, poté co její plastický chirurg vyzradil vše, co neměl… Plastiky se bohužel už dnes netýkají užitečných operací jako jsou například oční víčka, ale celé fyzické podstaty ženy – prsa, zadnice, vyhlazení vrásek, jsou jen krátkým výčtem toho, co zaznamenávám a možná více snad ani vědět nechci.

Co ale vnímám jako snad nejhorší kosmetickou úpravu, jsou napíchané rty. Je to odporné! A nejodpornější, když to jde prvoplánově poznat. Každý chlap, který trochu dobře vidí, si akorát řekne: „Je to jen pračka na …“. … Ano, je to naprostá zkáza dnešní doby! Vše to spěje k jedinému, ženy se sobě začínají čím dál více podobat, a co je horší, začínají všechny připomínat Jessicu Alves – v lepším případě. A že už sem jich pár potkal nejen v Praze!

Je důležité si uvědomit, že média a reklama nám prezentují zkreslený obraz reality. V reálném životě neexistují lidé bez nedokonalostí. Každý z nás má jizvy, vrásky nebo jiné „vady“ na kráse, které nás dělají tím, kým jsme. Oslavování přirozenosti znamená akceptovat sebe i druhé takové, jací jsme, s vědomím, že pravá krása není o dokonalosti, ale o autenticitě a lidskosti.

Přirozenost znamená také odmítat neustálou potřebu srovnávání se s nerealistickými standardy krásy a místo toho se zaměřit na zdraví, pohodu a štěstí. Přijetí sebe sama a druhých, s vědomím, že každý z nás má něco krásného, co může nabídnout světu, je klíčové pro budování zdravější a šťastnější společnosti.

V rámci tohoto apelu bych chtěl vzkázat všem ženám, jste krásné přesně takové, jaké jste. Vaše jedinečnost je to, co vás dělá opravdu krásnými. Každý z nás má něco, co ho dělá jedinečným, ať už je to váš smích, způsob, jakým se staráte o ostatní, váš intelekt nebo vaše umělecké schopnosti. Přirozenost a autenticita jsou to, co opravdu září a co by mělo být oslavováno.

Vyzývám vás, abyste odolaly tlaku společnosti na dosažení nemožného ideálu a místo toho se soustředily na to, co vás dělá šťastnými a zdravými. Péče o sebe neznamená jen dbát o svůj vnější vzhled, ale také o své duševní a fyzické zdraví. Naučte se milovat a přijímat sebe sama takovou, jaká jste, s všemi vašimi „nedokonalostmi“.

Zdroj: autorský článek