Top 7 zastaralých mýtů o kondomech. Stále je to nejspolehlivější pomůcka proti početí

Přidat na Seznam.cz

O kondomech koluje mnoho mýtů a fikcí. A někteří lidé, kteří v ně nadále věří, někdy vystavují své zdraví a zdraví partnera značným hrozbám. Proto chceme vyvrátit nejpopulárnější mýty o kondomech současnosti.

O důležitosti antikoncepce jste již pravděpodobně slyšeli, ale existuje o ní také mnoho fám a mýtů. Nejoblíbenější metoda ochrany, kondom, vede také v počtu mylných představ o ní. Dnes vám prozradíme 7 mýtů, kterým jste se dlouho styděli věřit:

Potěšení ze sexu s kondomem je menší

Stále si myslíte, že kondomy snižují citlivost? Možná kdysi ano, ale dnešní kondomy jsou tak tenké, že nemohou nijak ovlivnit vaše pocity při sexu.

Kondom není spolehlivý

Spolehlivější antikoncepční prostředek dosud nebyl vynalezen. Záruka je až 98 %.

Kondom je 100% spolehlivý

Zcela spolehlivé prostředky bohužel neexistují. Ale 98 % je už hodně. Kondom byste tedy rozhodně neměli zanedbávat, abyste byli vždy chráněni před nežádoucími následky.

Při orálním sexu kondom nepotřebujete

Kromě těhotenství vás chrání před nejrůznějšími nemocemi, přičemž mnohé z nich, jako například herpes nebo lidský papilomavirus, se mohou přenášet jakýmkoli tělesným kontaktem. Z tohoto důvodu odborníci doporučují používat kondomy i při orálním sexu.

Dva kondomy jsou bezpečnější než jeden

Přílišné očekávání si s vámi může pohrávat. Pokud si nasadíte dva kondomy najednou, budou se během procesu o sebe třít a riziko protržení se jen zvýší. Jeden kvalitní kondom vždy stačí.

Na některé penisy se kondom nevejde

Penis nemůže být pro kondom příliš velký, velikost může být nesprávná. Tento antikoncepční prostředek je velmi pružný a kondomy větších rozměrů se mohou roztáhnout až na 45 cm.

Na velikosti kondomu nezáleží

Ve skutečnosti je to obrovský rozdíl. Příliš velký kondom sklouzne, zatímco příliš malý kondom se může roztrhnout. Velikost není určena ani tak délkou, jako spíše šířkou penisu. Kondomy se vyrábějí v různých velikostech: od nejmenších S (3-4 cm široké) až po nejširší XXXL (přes 6,2 cm u žaludu).

Co si o tom myslíte? Jaké další hloupé mýty o kondomu jste slyšeli? Podělte se v komentářích!

Zdroj: Redakce