Top 10 nejmužnějších povolání: Děláte tyto práce, nebo to byl váš sen?

Přidat na Seznam.cz

Zvolené povolání je často mnohem mužnější, než se na první pohled zdá. Podívejte se na nejodvážnější profese současnosti. V dětství chtějí být téměř všichni chlapci superhrdiny, kteří mají superschopnosti a zachraňují svět před padouchy. Takové postavy přece získávají slávu a popularitu.

Když chlapci vyrostou, stanou se z nich muži, kteří si vyberou povolání. Často je zvolené povolání mnohem mužnější, než se na první pohled zdá. Podívejme se na některé z nejodvážnějších profesí naší doby.

Dřevorubec

Toto povolání je považováno za odvážné, protože při práci výrazně zvyšuje hladinu testosteronu. Dřevorubecká profese je na špici také proto, že vyžaduje velké úsilí a zvládne ji fyzicky silný a odolný muž. Kromě toho je při kácení potřeba asertivita, a dokonce i agresivita.

Horník

Výjimečně mužské povolání horníka je synonymem slova „odvaha“. Horníci pravidelně riskují a jsou vystaveni nebezpečí. Dýchací choroby, závaly, riziko ztracení, to vše a mnoho dalších věcí může kdykoli udeřit. Kromě rizik s sebou toto povolání přináší i neustálý výskyt uhelného prachu na kůži a oblečení. Pro muže to ztělesňuje odvahu této profese.

Hasič

Ne každý může být hasičem. Pokud nejste fyzicky zdatní, pohotoví a týmoví hráči, „astronauty z vás neudělají“. Hasičem může být pouze zdatný, fyzicky zdatný, „velitelský“ a inteligentní muž. Je to skutečné povolání superhrdiny. Je plné nebezpečí a rizika. Zástupci této odvážné profese šplhají po budovách zachvácených plameny, zachraňují lidi a nekompromisně bojují s ohněm.

Zedník

Prastaré povolání, jehož kořeny sahají až do dob faraonů Egypťanů. Dnes moderní stavitelé pyramid – kameníci pracují na stavbách všech velikostí. Pracují s cihlami, kameny a dalšími těžkými materiály, které zajišťují pevnost stavby. Být zedníkem znamená být silným a mužným mužem, který za svou práci nese velkou odpovědnost.

Pokrývač

I amatér v tomto oboru ví, že nebezpečí tohoto povolání nespočívá v nářadí, ani v úpalu, ale v pádu ze střechy, který může být smrtelný.

Řezník

Ne všichni muži považují toto povolání za nejlepší. Zaslouženě se však mezi nejoceňovanější profese dostalo. Řezník poráží zvířata, porcuje je a připravuje k prodeji na trzích, v obchodech apod. Je to povolání, které vyžaduje fyzickou sílu a určité dovednosti, které ženy neovládají.

Pracovník v zemědělství

Hlavní součásti zemědělské práce, traktory, kombajny a další technické vybavení zvyšují produktivitu, ale nezaručují bezpečnost pracovníků. Jedná se pravděpodobně o jedno z nejrizikovějších povolání. Zemědělský pracovník musí zůstat při výkonu svých povinností ostražitý a opatrný, jinak na sebe negativní následky nenechají dlouho čekat.

Kaskadér

Pokrok v oblasti počítačové techniky zatím kaskadéry nevytlačil. Při každém kaskadérském kousku riskují své životy. Tato činnost vyžaduje obratnost, opatrnost a fyzickou sílu.

Rybář

Nemluvíme o osamělých rybářích, kteří sedí sami s prutem na břehu jezera, ani o ochmelkách pod rouškou rybářských aktivit, ale o těch chlapech, kteří i v bouři na vodě ovládají na lodi speciální nebezpečné nástroje. Umět profesionálně rybařit na jakékoliv místě, je považováno za odvážnou činnost, protože vyžaduje odvahu a výcvik.

Řidič nákladního automobilu

Být řidičem kamionu neznamená jen držet volant nákladního auta. Pobyt za volantem po delší dobu za každého počasí a soustředění se na cestu před sebou jsou nedílnou součástí tohoto odvážného povolání. Kromě toho musí být řidič kamionu dostatečně fyzicky silný, aby mohl obsluhovat kamion a bránit se případným podvodníkům nebo banditům, které může na silnici potkat.

Takové povolání si zaslouží respekt. Navíc je to splněný klukovský sen. Pokud patříte k jednomu z nich, znamená to, že jste kombinací pravých mužských vlastností a činností srovnatelných s činy oblíbených superhrdinů vašeho dětství.

Zdroj: menslife.com, redakčně upraveno