Tenisky Balenciaga – jsou tak opotřebované, že se vymykají jakýmkoli trendům. Bude to fungovat?

Přidat na Seznam.cz

Značka Balenciaga, to je módní punk. Provokatérská značka, která riskuje, že bude vypískána, jen aby řekla, že udělala něco jiného než ostatní, něco nad rámec.

Tentokrát ale zašli opravdu daleko. Nebo ne? Módní dům v čele s módním návrhářem Demnou představil další extrémní doplněk, který vás donutí pochybovat o funkčnosti, nositelnosti a dokonce i o samotné podstatě věci, jak napsal web FT.

Pařížské tenisky se vyrábějí ve dvou modelech, s vysokým nebo nízkým kotníkem, a v různých barvách, ale společné mají to, že zřejmě urazily dlouhou cestu. Zkrátka trošku jako zombie. Něco, co by mohlo být nalezeno v podzemí ve velmi vzdálené budoucnosti a přimět nové obyvatele Země k zamyšlení, co to je, jestli to nejsou boty, které nosili první lidé na planetě.

Balenciaga je značkou, která zavedla trend „ošklivých“ tenisek a od té doby jde od provokace k provokaci a vytváří žádoucí a velmi drahé verze prozaických předmětů.

Opravdu stačí značka k tomu, aby se jakýkoli módní nesmysl stal žádoucím, a tedy cool? Uvidíme. Mezitím Balenciaga hraje na vzácnost doplňku právě proto, aby zajistila jeho velkou žádanost. Pařížské tenisky jsou k dispozici pouze ve 100 exemplářích a jeden pár stojí přibližně 1400 eur, tedy asi 35 000 korun. Stačí to k tomu, abyste si tyto boty chtěli koupit?

Zdroj: ft.com