Těchto 6 důmyslných triků vám pomůže usnout v horku

Přidat na Seznam.cz

Mnozí z nás mají problémy s usínáním více či méně pravidelně a letní vedra tomu rozhodně nepomáhají. Letos v létě se mnozí z nás opět přistihli, že se v horké ložnici převalují dlouho do brzkých ranních hodin, protože se zdá nemožné ložnici ochladit, aby se nám lépe usínalo.

Zatímco někteří z nás mají to štěstí, že mají doma klimatizaci, která v létě udržuje chlad, většina z nás tento luxus nemá.

Naštěstí existují i jiné způsoby, jak se v noci ochladit. Zde je několik tipů, které vám pomohou lépe spát v horku bez velkých investic.

Láhev s vodou

Naplňte plastovou láhev a několik hodin před spaním ji vložte do mrazáku. Chvíli před spaním vložte láhev s ledem mezi prostěradla a nechte prostěradla řádně vychladnout.

Správná matrace

V dnešní době jsou k dispozici matrace s regulací teploty, ale pokud se vám nechce tolik investovat, skvělé jsou také matrace z přírodních vláken, které vás ochladí. Matrace plněné například vlnou, bavlnou nebo bambusovými vlákny jsou chladnější než ostatní, a proto se skvěle hodí do horkého počasí.

Správná prostěradla

Bavlněná prostěradla jsou vhodnou volbou do horkého počasí a čím vyšší je hustota příze, tím lépe.

Minimalizace světla

Minimalizace přirozeného světla v ložnici také pomůže udržet místnost v horku chladnější. K tomu jsou obzvláště účinné žaluzie ze dřeva, ale účinné jsou i zatemňovací závěsy z husté tkaniny.

Zkontrolujte směr okna

Většina lidí to pravděpodobně neví, ale záleží na tom, jakým směrem jsou okna otočena. Pokud je okno v ložnici orientováno na jih, můžete ho v noci otevřít dokořán, aby do místnosti proudil čerstvý vzduch. Pokud však okno směřuje na sever, měli byste ho nechat zavřené, protože nechcete do místnosti vpouštět teplý vzduch.

Vypínání elektrických spotřebičů

Každý už asi slyšel radu, že nemáme používat technologie těsně před spaním, protože modré světlo namáhá oči a ztěžuje usínání. Používání technických zařízení a dokonce i to, že zástrčky zůstávají v zásuvce, však může ložnici zahřívat, aniž bychom si toho všimli. Když jdete spát, vypněte všechny přístroje a odpojte všechny napájecí kabely, které nejsou v noci nezbytné. To pomůže udržet v místnosti co největší chlad.

Zdroj:  The Sun, redakčně upraveno