Těchto 10 věcí z vás udělá opravdu otravného cestovatele

Přidat na Seznam.cz

Cestování vám rozšiřuje obzory, ale někteří lidé by prostě měli zůstat doma. Cestovní ruch je úžasná věc a skutečnost, že se k němu váže tolik různých rčení, je toho důkazem. Pravděpodobně jste už slyšeli, že cestování rozšiřuje a že cestování je jediná věc, za kterou můžete utratit peníze, ale která vás obohacuje.

Jakkoli je cestovní ruch skvělý, má i své nepříjemné stránky. Je únavné být na výletě, když narazíte na jiné, otravné turisty, nebo dokonce na špatně naladěné hotelové pracovníky či přísně se tvářící letušky.

Zatímco na cestách snadno poznáme, jak otravní mohou být ostatní kolem nás, často si neuvědomujeme, jak otravní jsme my sami! Ostatní si toho všimnou, nebojte se.

Těchto deset návyků z vás v očích ostatních udělá opravdu nepříjemného cestovatele

Nutit se mluvit místním jazykem s každým v cílové zemi, i když jste se ho učili jen pár dní na internetu. Odmítáte s kýmkoli mluvit anglicky, i když vám nikdo nerozumí ani slovo v místním jazyce.

Neustále a při všech příležitostech vyjmenováváte všechny země a města, která jste již navštívili. Malé odhalení: nikoho to nezajímá!

Pořizujete si selfie na všech možných místech a ve všech možných situacích, zpomalujete a obtěžujete ostatní.

Neustále srovnáváte každé místo se svým rodným městem a zemí a všem ochotně říkáte, jak je to u vás doma lepší.

Odmítáte jíst jakékoli jídlo z místní kuchyně a souhlasíte pouze s jídlem z místního obchodu s potravinami.

V letadle si sundáte propocené ponožky a užíváte si uvolněnou atmosféru bosých nohou. Můžeme vám prozradit, že nálada klesá všem kromě vás.

Hádáte se s letuškou o všem možném, odmítáte přepnout telefon do režimu letadlo a rozčilujete se, když v letadle není alkohol zdarma. Na nervy vám neleze jen letuška, ale i všichni ostatní.

Z hotelového pokoje se nevzdálíte nikam, nanejvýš k bazénu a na snídani. Vůbec neopustíte hotelový areál a proč byste to dělali, vždyť v hotelovém pokoji je velká televize a mnoho kanálů.

Celou dovolenou si naplánujete od rána do večera podle minutového rozvrhu. Nemáte čas na nic spontánního, běháte od jedné atrakce ke druhé se stopkami.

Neustále urážíte místní obyvatele a jejich zvyky v cílové zemi, protože si myslíte, že vaše zvyky a kultura jsou lepší. To je dobré znamení, že byste od nynějška měli zůstat doma.

Zdroj: bestlifeonline.com, redakce