Tato holografická manželka s umělou inteligencí bude svému pánovi sloužit za 300 korun měsíčně

Přidat na Seznam.cz

Japonská firma Gatebox plánuje nahradit manželku malou holografickou dívkou. Holografická anime dívka, nazvaná Aizuma Hikari, stojí uvnitř válcového projektoru a měří jen několik centimetrů. Společnost tvrdí, že je schopna komunikovat se svými majiteli, tzv. pány, prostřednictvím reproduktorů a dokonce i aplikace.

Firma uvedla, že systém je určen pro svobodné muže, kteří žijí sami.

Holografická postava je 20 cm vysoká a hovoří se svým pánem zpoza válcovité plastové bariéry. Kromě nákupu budou muset majitelé každý měsíc platit předplatné ve výši v přepočtu okolo 300 korun, aby postavička nezastarala, což jsou podle firmy životní náklady na provoz.

Systém si vystačí s mikrofony, kamerami a senzory pro detekci teploty a pohybu. To jí umožňuje komunikovat s majiteli na osobnější úrovni. Firma také ujišťuje, že se postava bude vždy snažit co nejlépe sloužit manželovi.

K zachycení řeči pána využívá systém duální mikrofon. „To umožní postavám aktivně komunikovat, například usmívat se na pány, když je postavy najdou, vítat domácí pány pomocí automatické detekce,“ uvádí firma.

„Hikari Azuma je postava s uklidňujícím šarmem,“ říká firma. „Hikari Azuma se po dalších aktualizacích stane ideální ženou uživatele.“

Zdroj: gizbot.com