Super luxusní Brabus 1300 R je zpět v černé barvě

Přidat na Seznam.cz

Vstup společnosti Brabus na trh s motocykly měl okamžitý úspěch, všech 144 exemplářů modelu 1300 R na bázi KTM 1290 Super Duke R Evo bylo rezervováno ještě před koncem předprodejního období. Tušili jsme, že limitovaná edice nahatého superbiku se dočká dalších iterací, pravděpodobně v barevném provedení, které je pro německého tunera charakteristické.

A skutečně, Brabus 1300 R se vrací v černé barvě v „edici 23“. Platforma zůstává stejná, KTM s motorem V-Twin o objemu 1 201 cm3 a výkonu 180 koní slibuje dostatečný výkon. A stejně jako u první edice přispěl Brabus zatmaveným dvoutrubkovým výfukem slip-on, který zesiluje hlasový projev motoru.

Letos je k dispozici v samozřejmých schématech Superblack nebo Stealth Gray, která jezdí na kovaných kolech Brabus Monoblack Z v černé barvě Platinum Black. K dispozici je nová maska předních světlometů, boční kapotáž z odhaleného karbonu a signaturní pruhy BRABUS v náběžné liště vzduchu. Přepracovány byly také boční panely a vzduchovody, ale popravdě řečeno, velkého rozdílu si všimnou jen ti, kteří vlastnili nebo důvěrně znali původní model Brabus 1300 R.

Nejviditelnějšími novinkami jsou potah sedadla jezdce, který ještě více zefektivňuje siluetu, vyhřívané sedadlo, které je nově čalouněné tak, aby vynikl charakteristický vzor prošívání „Crest“ značky Brabus, a kompaktnější ramena zrcátek vyrobená z hliníku.

Pětipalcový TFT displej, na kterém je nyní červený vzor Brabus Signature Red, stále umožňuje jezdci provádět nastavení a zvolit jeden ze šesti režimů tlumení pérování: COMFORT, STREET, SPORT, TRACK, ADVANCED a AUTO.

U modelu 1300 R Edition 23 Brabus a KTM zdvojnásobují výrobu na celkových 290 motocyklů, 145 v každé barvě. Předobjednávky jsou již v provozu výhradně prostřednictvím společnosti KTM.

Zdroj: maxim.com