Steve Job vypnul iPhone pouze v jedné situaci

Přidat na Seznam.cz

Zakladatel a bývalý generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs († 56) byl známý svou přísnou pracovní morálkou a workoholismem. Vždy s sebou nosil svůj iPhone – až na jednu výjimku.

Bývalý spolupracovník Steva Jobse, Naz Beheshti, vydal knihu, která poskytuje fascinující pohled na každodenní práci zakladatele Apple.

iPhone je každodenním společníkem Steva Jobse
Beheshti píše, že Jobs prakticky nikdy nevypnul svůj iPhone v každodenním životě. To samozřejmě není překvapující. Mnoho lidí nechává své smartphony trvale zapnuté. Díky smartphonům udržujeme kontakt s rodinou a přáteli. Ovládáme velkou část naší každodenní práce prostřednictvím zařízení připojeného k síti. A dokonce i ve volných chvílích sledujeme video na malé obrazovce nebo čteme zprávy. Smartphone prakticky nikdy nenecháme zhasnout. Jakmile hrozí nízký stav baterie, připojíme telefon k elektřině.

Chytrý telefon, který je neustále zapnutý, však může odvádět pozornost. Pokušení je rychle sáhnout na zařízení a zkontrolovat, zda dorazily nové zprávy. Pokud se chcete soustředit na svou práci, měli byste smartphone umístit co nejdále.

Jobs přikládal význam volnu a pohodě
Smartphone však nemusí být vždy zapnutý. Beheshti popisuje, jak důležité je dát si pauzu. V rozhovoru pro CNBC autor uvedl: „O Stevu Jobsovi byla obrovská mylná představa, že je workoholik a že je těžké s ním pracovat. Stále však přikládal velkou důležitost svému vlastnímu blahu. To mu dodalo „energii a vizi na podporu jeho úspěchu při budování Apple.“

Beheshti ve své knize popisuje důvod, proč Jobs někdy vypnul svůj smartphone: Nastala doba na hraní si.“

Steve Jobs se rád zabýval novými nápady
„Kdykoli někdo hledal Steva, nebo ho nebylo možné zastihnout na jeho telefonu, existovalo jen jedno místo, kde ho bylo možné najít s naprostou jistotou: V kanceláři Jonyho Iva, bývalého hlavního designera společnosti Apple.“

V konstrukční laboratoři Iva měli ti dva čas hrát si s prototypy a konstrukčními návrhy. Všichni víme, jak zásadní je dobrý design pro firemní filozofii společnosti Apple. Skutečnost, že Jobs vždy vypínal iPhone, když pracoval na novém zařízení s Ivem, ukazuje, jak důležité pro něj bylo zdokonalit design. „Jeho čas s Jonyem mu poskytl prostor a příležitost se smát, přemýšlet, tvořit a získat nový pocit svobody.“

Vypnout mobil je důležité pro vaši vlastní pohodu
Na tomto případu se ukazuje, že kreativita potřebuje prostor a že i talentovaný designér, jako je Steve Jobs, potřeboval tento prostor k rozvoji svých nápadů. Samozřejmě není vždy možné vypnout smartphone během pracovní doby. Zvláště nyní, když se nemůžete setkat v kanceláři, je důležité být k dispozici například pro videohovory. To ale neznamená, že neexistuje příležitost začlenit čas bez smartphonů do každodenního života. Například během přestávky v práci, při večeři s rodinou nebo hodinu nebo dvě po práci.