Steve Irwin: Život a smrt lovce krokodýlů. Jeho život ukončila trnucha

Přidat na Seznam.cz

Stephen Robert Irwin pochází z australského Melbourne a již od útlého věku se zajímal o zvířata, protože vyrůstal v parku s divokou zvěří, který vlastnili jeho rodiče. Již v šesti letech bojoval s nebezpečnými zvířaty, například s jedovatými hady.

Když se Irwin blíže seznámil s australskou divokou přírodou, zahájil svou formální kariéru u divokých zvířat, která zahrnovala odchyt krokodýlů a jejich převoz do rodinné zoologické zahrady k bezpečnému chovu. Rodinnou zoologickou zahradu později Irwinovi darovali jeho rodiče a on ji horlivě rozvíjel a později přejmenoval na Australskou zoologickou zahradu.

Jeho nadšení pro získávání poznatků o australské divoké přírodě přerostlo v jeho pozoruhodnou kariéru „lovce krokodýlů“. Jeho vášeň pro divokou přírodu mu vynesla populární televizní pořad, který byl paralelou jeho odvážného zkoumání australské přírody a jejího nesčetného množství zvířat a dalších tvorů.

Irwin se také objevil v několika významných talk show a byl ústřední postavou několika výtvorů z oblasti merchandise. Jeho rodina, manželka Terri a děti Bindi a Robert, se také zapojila do úsilí o ochranu divoké přírody. Navzdory své zapálené práci se zvířaty i svému přínosu k ochraně přírody byl Irwin považován za nejznámějšího díky své nadšené osobnosti. Byl popisován jako člověk s nebývalým zápalem pro život, který z něj a jeho práce dělal jen zábavu.

Smrt

Na počátku září 2006 natáčel Steve Irwin v oblasti Velkého bariérového útesu dokumentární pořad Ocean’s Deadliest. 4. září 2006 však nebylo kvůli špatnému počasí možné natáčet, a proto se rozhodl využít volného času k natočení pár záběrů pro dokumentární pořad své dcery Bindi (Bindi the Jungle Girl). Během setkání s velkou trnuchou, která ho bodla přímo do srdce, na místě zemřel.

Zdroj: thefamouspeople.com, Wikipedia