Špotáková se po dvaceti letech vrací do Mnichova. Chce ukončit kariéru medailí

Přidat na Seznam.cz

Už neskutečných dvacet let se česká oštěpařka Barbora Špotáková pohybuje ve světové špičce. Závodit však nelze do nekonečna, navíc když vás doma čekají dvě malé děti. I proto je velmi pravděpodobné, že se „zlatá Bára“ na blížícím se evropském šampionátu v Mnichově s kariérou rozloučí. Shodou okolností v tomto německém městě svou velmi úspěšnou kariéru i začala.

Špotáková se však nejede ME jen zúčastnit, naopak, má velmi reálnou naději na medaili. Vždyť na posledním prestižním mítinku v polském Chorzově skončila druhá skvělým výkonem 62,29 m.

Další naše velká medailová naděje je též z disciplíny hod oštěpem – Jakub Vadlejch má také skvělou formu. Nejenom že na nedávném mistrovství světa získal bronz, ale stejně jako Špotáková se na polském mítinku předvedl ve skvělém světle a to ještě výrazněji. Zvítezil při výkonu 86,68 metru.

A do třetice a do čtveřice můžeme se zaujetím sledovat naší dlouhodobě nejlepší atletickou disciplínu – oštěp. Při správném vyladění formy by se mohla daleko dostat Nikola Ogrodníková, stejně tak jako její bývalý přítel Vítězslav Veselý.

A co naši další atleti? Kde by to případně mohlo cinknout? Třeba u koulaře Tomáše Staňka, který minulý týden v Lucemburku hodil velmi solidních 21,94 metrů.

Bude také velmi zajímavé sledovat počínání naší čtvrtkařské štafety ve složení Pavel Maslák, Vít Müller, Patrik Šorm a Jan Tesař. Tito čtyři rychlíci se na nedávném MS v americkém Eugene dostali do finále a když si uvědomíme, že budou chybět mistři světa z USA, stříbrná Jamajka a další kvalitní týmy z Afriky a Ameriky, medaile by nemusela viset vysoko.

Černým koněm může být i Kristiina Mäki na patnáctistovce. Pravidelně se letos účastní závodů Diamantové ligy a stejně jako u mužské štafety při odečtění neevropských závodníků není finská rodačka s českým pasem bez šance na cenný kov.

Zdroj: isport.cz , idnes.cz