Smutný závěr kariéry hvězdného fotbalisty. Ronalda nikdo nechce

Přidat na Seznam.cz

Kdyby měly fotbalové velkokluby Barcelona, Inter Milán, AC Milán, Chelsea, Bayern či Paris Saint Germain před pěti lety možnost přivést do týmu portugalskou ofenzivní hvězdu Ronalda, jistě by jejich majitelé neváhali. Jenže nyní tyto kluby plus jeho bývalá působiště Juventus a Real Madrid nemají o tohoto portugalského kapitána sebemenší zájem.

I když Ronaldo neztrácí ani v 37 letech nic ze své síly, rychlosti a fotbalové šikovnosti, už se zkrátka nikomu do koncepce nehodí. Problémem je jeho povaha. Zkrátka žádný klub si nechce rozhodit mančaft hvězdnými manýry tohoto rekordmana v počtu odehraných reprezentačních zápasů v portugalském dresu.

Když se vloni Ronaldo po dvanácti letech vracel do Manchesteru United, čekalo se, že se tento klub opět zařadí mezi nejlepší týmy Evropy. Jenže se tak nestalo, „Reds“ skončili v loňské sezoně až na šestém místě s 35 (!) bodovou ztrátou na vítězného městského rivala City. V létě přišel nový trenér Erik Ten Hag z Ajaxu Amsterdam, který se podle jeho slov na spolupráci s Ronaldem velmi těšil. Jenže Ronaldo od konce minulého ročníku pořád dával najevo, že chce z anglického klubu odejít a dokonce s týmem neabsolvoval některá soustředění.

Jenomže jak už bylo na začátku naznačeno, nikdo o jeho služby nestojí. Maximálně tak z Číny či Saudské Arábie, což ale nemůže Ronaldovy ambice ani v nejmenším naplnit. Rodák z Funchalu chce totiž hrát Ligu mistrů. Jsou sice jisté náznaky, že by mohl jít do Atletica Madrid či se vrátit do svého mateřského klubu Sporting Lisabon (oba týmy mají nejprestižnější soutěž zajištěnou), avšak čas utíká a Ronaldo se zatím nikam nestěhuje. A Portugalsko potřebuje svou hvězdu v dobrém rozpoložení, protože za tři měsíce začíná MS v Kataru.

Zdroj: redakce, idnes.cz