Simulátor F1 týmu Red Bull Racing: Téměř skutečný jízdní zážitek

Přidat na Seznam.cz

Vozy Formule 1 si rychle získávají oblibu na sběratelském trhu. Pokud se vám však zdá, že 30 miliónů korun (minimálně) potřebných k pořízení skutečného vozu F1 je trochu moc, Red Bull Racing nabízí simulátorovou verzi svého vozu RB18, který v roce 2022 vyhrál šampionát F1, za 120 000 dolarů, tedy v přepočtu zhruba za 2,6 mil Kč. Nabízí téměř skutečný zážitek, jak můžete vidět na videu.

Karoserie simulátoru předváděcího vozu Oracle Red Bull Racing RB18 z roku 2022, vyrobená ve spolupráci s firmou F1 Authentics, byla navržena a vyrobena na základě oficiálních dat CAD týmu.

Přední křídlo usměrňuje proudění vzduchu a zvyšuje přilnavost. Odnímatelná konstrukce kokpitu, která obvykle pomáhá chránit řidiče před smrtícím nárazem, není ve stacionárním herním uspořádání vůbec funkční, ale díky tomu vypadá mnohem autentičtěji než umělečtější návrhy závodních simulátorů od společností Aston Martin a Prodrive.

F1 Authentics také proklamuje, že hardware byl dokončen ve spolupráci se závodním týmem, ačkoli podrobnosti o programu simulátoru nebyly poskytnuty.

K dalším pozoruhodným prvkům patří zakřivený monitor AOC, volant se zpětnou silou a prostorový zvuk Z906 Ultimate THX. Kupující si také mohou vybrat mezi livrejemi jezdců Red Bull Racing pro rok 2022 (a 2023), Maxe Verstappena nebo Sergia Pereze.

Simulátor 2022 Oracle Red Bull Racing RB18 Show Car Simulator – Champions Edition s cenou 124 210 dolarů je možné objednat již nyní. Stačí mít přebytečné miliony v prasátku.

Zdroj: maxim.com, F1 Authentics, redakce