Sexuoložka rozebírá, jak dlouho trvá většině žen, než dosáhnou orgasmu

Přidat na Seznam.cz

Uroložka, sexuoložka, doktorka a YouTuberka Rena Maliková sdílí na svém kanálu obsah, jehož cílem je pomoci lidem vést zdravý a plnohodnotný sexuální život. V novém videu se zabývá jednou z nejčastějších otázek, které jí kladou její odběratelé. Jak dlouho trvá ženám dosáhnout orgasmu.

Na začátku se věnuje výsledkům studie zahrnující více než 2 000 žen, kterých se ptala, jak dlouho podle jejich odhadu trvá dosažení orgasmu při partnerském sexu i masturbaci. Zohledněna byla také zdravotní anamnéza, sexuální anamnéza, stav vztahu a případné potíže s dosažením orgasmu.

„Zjistili, že průměrná doba dosažení vyvrcholení u žen s partnerem byla asi 14 minut,“ říká Maliková. „Když však masturbovaly samy, byla tato doba asi 8 minut… Ženy velmi často potřebují k dosažení orgasmu stimulaci klitorisu a velmi často se při masturbaci zaměřují na stimulaci klitorisu.“

Studie také zjistila, že pro mnoho žen není sex pouze o vyvrcholení, ale také o podpoře intimity a důvěry s partnerem, ve srovnání s masturbací, kde je primárním cílem potěšení. Dost možná i z tohoto důvodu většina žen v této studii považovala partnerský sex za uspokojivější než masturbaci, a to navzdory delší době, kterou potřebují k dosažení orgasmu.

„Zajímavé také je, že ženy, které byly starší a měly velmi uspokojivý vztahový status, měly častěji zkrácenou dobu latence orgasmu neboli kratší dobu do vyvrcholení,“ dodává Malik. „To dává smysl… Ženy, které jsou starší nebo mají spokojený vztah, dokážou lépe komunikovat o tom, co se jim líbí, a o něco lépe rozumí svému tělu, takže mohou dosáhnout orgasmu rychleji.“

Zdroj: menshealth.com