S nemocí AIDS se dá dnes žít, už není výhradou homosexuálů

Přidat na Seznam.cz

Virus HIV byl na tom jako Covid. Stále existuje mnoho příznivců teze o jejich nepřirozeném původu. Existuje podezření, že HIV existoval po celá desetiletí, než byl objeven. A totéž by mělo platit o dnešním koronaviru, který ničí náš starý svět.

Epidemie AIDS je srovnávána s tou současnou. Detekce HIV v ČR letos poklesla o více než polovinu, protože kvůli epidemii méně nebezpečného viru se provádí méně testů. Historicky prvním Čechem, který zemřel na HIV způsobujícím AIDS, byl homosexuál. Zemřel v roce 1981. Tehdy se Američané a Evropané doslechli o novém moru. Začalo to homosexuální konvencí na Haiti v roce 1980. O několik měsíců později byly v Los Angeles a New Yorku pozorovány četné případy rychle progresivní pneumonie vedoucí k selhání dýchání.

Dnes není HIV / AIDS přepisováno homosexuální komunitě, jako tomu bylo na začátku epidemie. Dnes to už není rozsudek smrti. Antiretrovirové léky, pokud nekouříte, nepijete alkohol, neberete drogy atd., způsobují, že lidé infikovaní HIV si budou užívat života po dlouhou dobu, samozřejmě v režimu definovaném pro tuto skupinu pacientů. Jak dlouho? Freddie Mercury (Farrokh Bulsara), lídr skupiny Queen, zemřel na AIDS 1,5 roku před zavedením antiretrovirových léků. Kdyby se o 18 měsíců později nakazil HIV, byl by pravděpodobně naživu.