Ruská tenistka Kasatkinová přiznala vztah se ženou. Kvůli nenávistným komentářům asi odejde z rodné země

Přidat na Seznam.cz

O ruských sportovcích, potažmo tenistech se mluví v posledních měsících především v souvislosti s jejich absencí na velkých sportovních událostech, což je odveta za napadení Ukrajiny od ruského vojska. Probíhají věčné diskuse, zda je správné, že ruské týmy či jednotlivci nesmí startovat na světových podnicích. Logicky se to nejvíce dotýká ruských fanoušků, kteří ale teď mají další téma k (nenávistným) hovorům. Elitní ruská tenistka Darja Kasatkinová oznámila, že má vztah se ženou, s krasobruslařkou Natalií Zabijakovou, jak uvádí idnes.cz

Kasatkinová je v současné době nejlepší ruskou tenistkou, ale může se stát, že Rusko o tuto elitní hráčku přijde. Kvůli nenávistným komentářům nejenom „obyčejných“ lidí, ale i od bývalých sportovců přemýšlí dvanáctá hráčka světa o odchodů ze své rodné země a není i časem vyloučena změna občanství. Nový pas má právě už její partnerka Zabijaková, která přesídlila do Kanady. Lidé, kteří se v Rusku přiznají k homosexualitě, zkrátka nebývají příliš pochopeni. „Ale život v kleci nemá smysl, žít v míru sama se sebou je to, na čem záleží. Na ostatní kašlu,“ prohlásila Kasatkinova. „Tolik věcí je v Rusku tabu. Představa, že se někdo rozhodl být gayem, je absurdní. Nic na světě není jednodušší než být heterosexuální. Kdybyste si mohli vybrat, nikdo si nezvolí být gayem. Proč si komplikovat zvlášť v Rusku život? Jaký by to mělo smysl?“ pravila Kasatkinová.

Že se Rusky nebojí přiznat svou sexuální orientaci, navzdory potížím, potvrdila minulý měsíc fotbalistka Naděžda Karpovová. „Naďa pomohla sobě i druhým. Je důležité, když jsou sportovci nebo známí lidé z jakékoliv sféry otevření. Mladí, kteří mají problémy ve společnosti, potřebují podporu,“ dodala Kasatkinová.

Zdroj: redakce, idnes.cz, Instagram