Rolls Royce Boat Tail, nejdražší koktejlový vůz na světě

Přidat na Seznam.cz

Ručně sestavený, s miniledničkou na šampaňské a deštníkem pro stín vycházejícím z kufru.

Boat Tail je název, který britská společnost dala tomuto typu vozu kvůli jeho tvaru inspirovanému trupy jachet. Tento zbrusu nový model jde ve stopách luxusu, designu a kreativity a posouvá je na nevídanou úroveň a také na cenu, která bude pravděpodobně dosažitelná jen pro málokoho (ta zatím nebyla zveřejněna).

„Je to ručně vyráběný Rolls-Royce v pravém slova smyslu,“ vysvětlil mluvčí Rolls-Royce během slavnostního odhalení. „Stometrové superjachty lze postavit rychleji než tento vůz, který je kompletně ručně vyrobený,“ popsal pro web Autocar.co.uk.

Úroveň pečlivosti, s jakou byl nový Boat Tail vyroben, je naprosto nepředstavitelná a ve skutečnosti byl vyroben pouze ve třech kusech. Tento proces se nazývá coachbuilt a používal se před montážní linkou, kdy se podvozek a karoserie vyráběly na míru pro každý vůz. Rolls Royce byl jednou z posledních společností, která od této metody upustila a vydržela až do druhé světové války. Nyní, od roku 2018, začala opět vytvářet každý díl na míru a dokáže splnit přísné specifikace, které může každý zákazník zadat.

V tomto novém Boat Tailu je úroveň příslušenství šílená: chladicí přihrádka na šampaňské, stříbrné příbory, porcelánové talíře a šikovný malý slunečník, který se vysouvá ze zavazadlového prostoru a dělá z vozu zastávku pro luxusní piknik nebo nápoje v okolí.

Jak řekl mluvčí společnosti při představení modelu: „Není to dopravní prostředek, je to samotný cíl“.

Zdroj: Rolls Royce, autocar.co.uk