Rocková skupina Queen má na kontě historický rekord: Tohle se ještě žádné kapele nikdy nepodařilo!

Přidat na Seznam.cz

Britská rocková skupina Queen se zapsala do historie jako první kapela, které se podařilo prodat sedm milionů kopií samostatného alba. Informovala o tom v úterý zpravodajská stanice BBC News.

Podle statistických údajů společnosti Official Charts první kolekci největších hitů skupiny Queen s názvem Greatest Hits (1981) vlastní v současnosti každá čtvrtá domácnost ve Spojeném království. Společnost na Twitteru uvedla, že chtěli dát kytaristovi skupiny Brianu Mayovi skutečně speciální narozeninový dárek. V úterý (19.7.) oslavil 75 narozeniny.

Toto album, které obsahuje hity jako We Will Rock You a Bohemian Rhapsody, je už léta stálicí mezi bestsellery a stále nestárne. Brian May označil nejnovější úspěch za radostnou zprávu. „To se ještě žádnému albu v historii nepodařilo. Děkujeme, vážíme si toho,“ uvedl kytarista.

K obrovskému úspěchu se vyjádřil také bubeník kapely Roger Taylor. „Díky britskému publiku a jeho nekonečně skvělému vkusu se toto album stalo nejprodávanějším v historii. Velmi pěkně děkujeme, jsme poctěni a pokorní. Vzdáváme vám poctu,“ dodal.

Zdroj: bbc.co.uk