Rezvani Vengeance: Neprůstřelná bestie s ultra-luxusní výbavou

Přidat na Seznam.cz

Termín super-SUV je obvykle vyhrazen pro špičkové vozy automobilových společností, jako je Lamborghini Urus nebo nové Ferrari Purosangue, ale nehodilo by se toto označení i pro SUV vhodné pro superhrdinu?

V tomto smyslu je Rezvani Vengeance určitě super-SUV. Je to jeden ze tří militaristicky upravených vozů v nabídce „nejextrémnějších vozidel na planetě“, kterou značka z americké Montany připravila na rok 2023.

Vengeance je však pro letošní rok novinkou. Autorem jeho brutálního designu, který zcela zastírá původ vozu Cadillac Escalade, je vývojář vozidel pro videohry Milan Ivanov.

Zvláště když je na přání vybaven rozsáhlým vojenským paketem zahrnujícím neprůstřelná skla, pancíř, ochranu proti výbuchu zespodu, beranidlové nárazníky, magnetické zamykání, noční vidění, kouřovou clonu, pneumatiky run-flat a několik dalších bezpečnostních prvků, vypadá Vengeance, jako by ho navrhl sám Batman. Myslíme, že se hodí pro každého ředitele dbajícího na bezpečnost nebo náročnou hlavu státu.

Podle zjištěných informací, posílá přeplňovaný osmiválec spojený s desetistupňovou automatickou převodovkou výkon 690 koní a točivý moment 673 N.m, které jsou potřebné k tomu, aby se tento monstrum pohybovalo svižným tempem, ale prozatím žádné výkonové specifikace nebyly uvedeny.

Interiér je od Escalde méně vzdálený a obsahuje mnoho standardních prvků sériového SUV – přístrojový panel OLED, bezdrátové nabíjení telefonu, Apple CarPlay a Android Auto, zvukový systém AKG s 19 reproduktory atd. Tři řady sedadel jsou navíc konfigurovatelné pro 7 nebo 8 cestujících, podle toho, zda je druhá řada vybavena dvěma kapitánskými křesly nebo lavicí.

SUV Rezvani Vengeance 2023 s cenou začínající na 249 000 USD (přes 6 mil Kč).

Zdroj: maxim.com, redakčně upraveno