Retro auta: Aston Martin DB5. Jeho cena vzrostla odhadem 790krát od doby, kdy tento klasický vůz poprvé přišel na trh

Přidat na Seznam.cz

Krásné řemeslné zpracování, nepopiratelné kouzlo a pocit svobody s nádechem nostalgie: nejlepší auta ze staré školy mají kouzlo, které těžko vyjádříte slovy. Jak vám řekne každý fanoušek veteránů, není nic lepšího než vrnění motoru nebo vůně kůže, když máte to štěstí, že můžete zblízka obdivovat nějaký starý vůz. Která retro auta potěší srdce fanoušků?

Parádní veterány, které jsou lekcí historie ve vozidle, vyprávějí příběh ještě předtím, než si sednete na vybledlou kůži nebo přejedete prstem po jejich nedotčeném laku. Řídit tyto retro vozy je zážitek, ale stačí je jenom prostě obdivovat. Nezáleží na tom, zda jste vášnivý sběratel automobilů nebo zákazník s velkým zájmem o nejdražší auta, stále můžete ocenit tyto typy veteránů a staromódní mechaniky.

Aston Martin DB5

Aston Martin DB5 je jedním z nejpůsobivějších klasických vozů, ale je také jedním z nejvzácnějších a nejikoničtějších. Je spojen s Jamesem Bondem a je velmi populární. Jeho cena vzrostla odhadem 790krát od doby, kdy tento klasický vůz poprvé přišel na trh. Tento skvělý starý vůz, navržený italským designérem Carrozzeria Touring Superleggera v Miláně, byl navržen jako nestárnoucí.

Mercedes 300SL Gullwing z roku 1954

Jedno z nejlepších a nejklasičtějších aut všech dob. 300SL byl nejrychlejším sériově vyráběným vozem své doby, což není přehnané. Je schopen dosáhnout maximální rychlosti až 163 km/h. Má mechanické přímé vstřikování paliva, které zvyšuje výkon o téměř 50 %.

Chevrolet Impala z roku 1958

Neexistuje žádný jiný vůz, který by mohl porazit Chevrolet Impala z roku 1958, pokud jde o design, styl a výkon. Chevrolet Impala má různé možnosti motoru a může dosáhnout výkonu až 234 koní. Velké ocasní ploutve se také staly charakteristickým stylem pro bohaté a slavné.

Porsche 911 z roku 1964

911 od Porsche je stále velmi žádaný vůz, ale Porsche 911 z roku 1964 je něco, co byste měli mít, pokud jste blázen do klasických aut. Když byl vůz v roce 1964 uveden na trh, měl vzduchem chlazený motor namontovaný vzadu a pětistupňovou manuální převodovku. Ačkoli byl vyroben pro 4 cestující, zadní sedadla nejsou tak pohodlná, ale toto auto přináší svému řidiči velké potěšení.

Volkswagen Brouk z roku 1967

Brouk je rozhodně jedním z nejlépe navržených vozů na světě, patří mezi stále žádané modely. Nicméně, to byl Brouk z roku 1967, který měl mnoho vylepšení, díky nimž byl tento klasický vůz populárnější než jakákoli jiná verze. Má nové hnací ústrojí a motor a výborný elektrický generátor. Byl nabitý funkcemi, které by řidičům zlepšily řízení a zvýšily výkon vozu, což je vidět i v hollywoodském filmu The Love Bug.

Ford Mustang z roku 1967

Je považován za nejlepší závodní auto té doby. Celkový design vozu Ford Mustang z roku 1967 je prostě elegantní a bez ohledu na to, jak ho řídíte, toto auto vás nezklame. Ford Mustang je kombinací stylu a síly, a proto získal fenomenální odezvu. S motorem Big Block porážel ve své éře většinu konkurence.

Zdroje: worldsultimate, luxedigital