Proč má penis hřibovitý tvar? Je to kvůli odstranění spermatu předchozích milenců, tvrdí vědci

Přidat na Seznam.cz

Většina mužů je velmi dobře obeznámena s tím, jak jejich penis vypadá. Přestali se ale někdy ptát, proč je jejich anatomie navržena právě do tohoto tvaru?

Kdysi dávno se odborníci domnívali, že se penis vyvinul jako „nástroj“ ve tvaru pístu, který slouží k odstraňování semene soupeřů v lásce. Teorie, která za tím stojí, je poměrně jednoduchá. Muži si v podstatě chtěli zajistit, že to budou oni, kdo bude pokračovat v jejich rodu a zvítězí v těhotenství.

Profesor Gordon Gallup ze Státní univerzity v New Yorku vedl v roce 2003 tým vědců, kteří zkoumali anatomii lidského penisu a jeho použití.

Zjistili, že při zasouvání penisu hrana, která odděluje žalud od těla penisu, může skutečně pomoci vyčistit vagínu a reprodukční systém ženy od spermatu předchozího milence.

To znamená, že nový partner mohl odstranit veškerou konkurenci a nahradit ji svým vlastním spermatem. svou teorii testovali v laboratoři s latexovými penisy a modelovými vagínami.

Smícháním škrobu a vody zjistili, že hrana kolem horní části mužského penisu dokáže nabrat více než 90 procent „náhražky“ spermatu, a to při jediném přírazu.

„Předpokládáme, že v důsledku soupeření o otcovství se u lidských mužů vyvinuly jedinečně konfigurované penisy, které fungují tak, že vytlačují sperma z pochvy, které tam zanechali jiní muži. Lidský penis tak může mužům umožňovat, aby nahrazovali sperma svých konkurentů.“ Podle jeho slov našli důkazy o tom, že páry mají tendenci mít energičtější sex, pokud byla žena podezřelá z nevěry nebo pokud pár žil odděleně,“ vysvětlil profesor Gallup.

Mohlo by to podle něj být způsobeno podvědomou touhou zbavit partnerku jakýchkoli stop po spermatu jiného muže.

„Delší penis by byl nejen výhodou pro zanechání spermatu v méně přístupné části pochvy, ale vyplněním a rozšířením pochvy by také napomáhal a podporoval vytěsnění spermatu zanechaného jinými muži jako prostředek k maximalizaci pravděpodobnosti otcovství,“ dodala kolegyně profesora Gallupa, Rebecca Burchová.

Tato teorie pochází z doby před několika staletími, kdy ženy provozovaly sex s více partnery, aby zvýšily své šance na otěhotnění.

Zdroj: thesun.co.uk