Problém s udržením erekce nebo předčasnou ejakulací, může mít vliv na plodnost

Přidat na Seznam.cz

Problémy s neplodností se u mužů vyskytují běžně. Mnoho z těchto postižených nemá žádné příznaky. Nemají žádný důvod tušit, že by mohli mít problém s neplodností, dokud se nezačnou pokoušet o početí. Hlavní je věci řešit hned na začátku a nenechat problémy s neplodností zajít daleko.

Z tohoto důvodu se doporučuje, aby páry, které se snaží otěhotnět déle než rok bez úspěchu, vyhledaly lékaře. Problémy s neplodností se zvyšují s věkem.

Běžné příznaky neplodnosti u mužů

Změny sexuální touhy
Plodnost muže souvisí také s jeho hormonálním zdravím. Změny v mužnosti, které se často řídí hormony, by mohly naznačovat problémy s plodností.

Bolest nebo otok varlat
Existuje několik různých stavů, které mohou vést k bolesti nebo otoku varlat, z nichž mnohé mohou přispívat k neplodnosti.

Problémy s udržením erekce
Schopnost muže udržet erekci často souvisí s hladinou hormonů. Výsledkem může být snížená hladina hormonů, což by se potenciálně mohlo promítnout do problémů s početím.

Problémy s ejakulací
Stejně tak neschopnost ejakulace je známkou toho, že je možná čas navštívit lékaře.

Malá, pevná varlata
Ve varlatech se nacházejí mužské spermie, takže zdraví varlat je pro mužskou plodnost nejdůležitější. Malá nebo pevná varlata mohou naznačovat potenciální problémy, které by měl prozkoumat lékař.

Přibližně 15 až 20 procent párů, které se snaží otěhotnět, má problémy s neplodností. Ženský faktor neplodnosti je obvykle na vině ve 40 procentech případů, zatímco mužský faktor neplodnosti je příčinou problémů ve 30 až 40 procentech případů. Kombinace těchto faktorů vede k neplodnosti ve 20 až 30 procentech případů.

Pokud vám byla diagnostikována neplodnost nebo se obáváte, že budete mít v budoucnu problémy s početím, nejste v tom sami. Lékařský průmysl v této oblasti neustále dělá pokroky. Domluvte si schůzku se svým lékařem a proberte s ním své obavy. I když vám byla diagnostikována neplodnost, můžete počít dítě, ale bude to složitější a bude to chtít čas.

Zdroj: healthline.com, redakčně upraveno