Přepíše Procházka dějiny českého MMA? Rodák z Hostěradic se stane prvním Čechem, který se utká o nejcennější pás

Přidat na Seznam.cz

O víkendu čeká českého zápasníka v MMA Jiřího Procházku životní souboj. Pokud se mu podaří v Singapuru porazit obhájce titulu polotěžké divize, Brazilce Glovera Teireiru, stane se jedním z velikánů nejprestižnější bojové organizace na světě – UFC.

Jiří Procházka vstoupí do boje s bilancí 12 vítězství po sobě. Až na jednu výjimku dokázal ty duely ukončit před limitem! Zatímco o Karlosi Vemolovi se říká, že si vybírá lehké soupeře, Procházka se v posledních dvou soubojích střetl s velikány MMA Volkanem Oezdemirem a poté Dominickem Reyesem. Nyní však rodáka z jihomoravských Hostěradic čeká zatím největší zkouška.

Brazilec Glover Teireira by rád letos ukončil kariéru. A chce odejít ze scény jako vítěz, na podzim mu bude 43 let. Ale aby se mohl loučit jako velký šampión, k tomu musí nejdříve tuto sobotu zdolat „horu“ jménem Procházka. Brazilec nemá žádnou vyloženou přednost, ale též žádnou slabinu, je to komplexní bojovník. „Měl jsem čest s ním trénovat v American Top Teamu. Má strašné granáty a je to skutečně komplexní zápasník. Umí postoj i zem,“ řekl pro isport.cz o šampionovi Attila Végh, který dokázal před dvěma a půl lety porazit zmiňovaného Vémolu. „Poslední Teixeirovy zápasy nám ukazují, že je schopen porazit kohokoli,“ dodává zkušený bojovník v kleci Patrik Kincl.

Jiří Procházka je bývalý šampion japonské organizace Rizin Fighting Federation v polotěžké váze. Poté co se vrátil do Česka, tak trénuje v klubu Jetsaam Gym Brno pod vedením trenérů Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka.

Na videozáznamech níže jsou souboje Procházky s předešlými těžkými soupeři.

Zdroj: redakce, isport.cz, Youtube