Přátelský hokejový zápas se zvrhl v nepřátelskou bitku. Které rvačky na ledě jsou nejpamátnější?

Přidat na Seznam.cz

Do začátku druhé nejvyšší české hokejové soutěže zbývá už jen něco málo přes týden a na některých hráčích už se možná kvůli tomu začíná projevovat nervozita. Jako třeba u hokejistů týmů Šumperku a Třebíče, kteří se v závěrečných minutách vzájemného přátelského zápasu doslova poprali.

Mezi oběma týmy to jiskřilo od začátku třetí třetiny, vše vyvrcholilo v 54. minutě, kdy se po souboji ocitl šumperský Tomáš Drtil na střídačce hostů. V tu chvíli začala pořádná mela, jak je vidět níže na instagramovém příspěvku šumperských draků.

Rozhodčí poté navrhli, že se zápas ukončí. Oba týmy s tímto řešením souhlasily. Třetí třetina už byly jenom osobní potyčky, s hokejem to nemělo co dělat. Na návrh rozhodčích jsme přistoupili na to, že se utkání předčasně ukončí,“ řekl pro klubové weby obou klubů přerovský trenér Robert Svoboda.

Bitky však na českých kluzištích jsou k vidění i při mistrovských zápasech. Skoro v každém týmu se najde nějaký bitkař, který se nebojí vyzvat v pěstním souboji soupeře. Především Sparťan Richard Jarůšek, jak můžeme vidět v přiloženém videu, kde se dvakrát představí v nelítostné bitce.

Bitky se však týkají už i juniorských týmů. Památná je především hromadná rvačka mladíků SSSR a Kanady v základní skupině MS 1987. Oba dva týmy byly následně ze světového šampionátu vyloučeny. Jak je vidět na videu, v kanadském týmu byly i pozdější hvězdy NHL jako Fleury, Shanahan, Fjodorov či Mogilny. Ale zpátky k této bitce, rozhodčí a pořadatelé nevěděli, jak tu rvačku ukončit, protože domluvy nepomáhaly. A tak pomohla jediná věc, pořadatelé prostě v hale zhasli světla… Teprve to mladíky uklidnilo.

Čeští hokejoví fanoušci mají jistě pořád v paměti nerovnou bitku mezi českými a kanadskými hráči na MS 1997, kdy hráči javorových listů neunesli porážku od českého týmu a hromadně se pustili do Vladimíra Vůjtka, který byl mimochodem v tu chvíli nejlepším střelcem turnaje a např. Kanadě dal hattrick.

Zdroj: redakce, isport.blesk.cz, YouTube