Polibkem ke zdraví. Posílí vám nejen imunitu.

Přidat na Seznam.cz

Polibek je jedna z nejlepších věcí, které nám nabízí každý vztah. Ať je to už něžné a pomalé, nebo drsné a vášnivé, každé líbání má své kouzlo. Věděli jste však, že takový oduševnělý a vášnivý polibek má hned několik benefitů a prospívá našemu zdraví?

Posílí imunitu
I když se to může zdát jako výmysl, již 10-sekundový „francouzák“ pomůže vašemu tělu. V ústech máme více než 80-milionů bakterií, vzájemným promícháním slin s partnerem si však budujeme imunitu.

Zredukuje úzkost
Nejste sami se sebou spokojeni nebo vás chytla panika? Není nic lepšího než seběhnout za partnerem a pořádně ho políbit. Pusa vám zvýší hladinu serotoninu v mozku a pomůže snížit hladinu kortizolu, který souvisí s úzkostí. Podle více odborníků má polibek na naši psychiku podobný účinek jako meditace, takže není třeba se mu nikdy bránit.

Sníží krevní tlak
Neustálý stres, káva či špatná životospráva dokáží pořádně zamávat s naším krevním tlakem. Avšak tušili jste o tom, že právě líbání ho dokáže přirozeně snížit? Při líbání se totiž rozšiřují vlásečnice na rtech, v důsledku čehož se krev dostává rovnoměrně do obličeje a koncových částí těla. To způsobí, že srdce nepociťuje až tak velký nápor a tlak vám klesne.

Foto: Spencer Davis

Cvičení pro naši tvář
Při polibku zapojujeme více než 30 mimických svalů, které máme na tváři. Je to tedy výborná rozcvička, která působí i jako prevence proti vráskám.

Už žádný zubní kaz
Díky líbání si nejenže budujete lepší imunitu, ale vyhýbáte se také zubním kazům. Může za to zvýšená produkce slin, které jak víme mají antiseptické účinky. Na zubní kartáčky však nezapomínejte ani tehdy, jestliže se líbáte 12 hodin denně. Až vašeho partnera nezkolíte nikoliv láskou, ale smradem z úst!