Petr Čech přestoupil a hned vychytal vítězství

Přidat na Seznam.cz

Když naše brankářská legenda přestupovala před několika lety z Chelsea do Arsenalu, byla to událost, která se probírala v médiích celé týdny. I nyní se „upekl“ přestup tohoto sympatického rodáka z Plzně. Avšak hokejový. Sice to není událost týdne, přesto je zajímavé sledovat, jak se z jednoho z našich nejlepších sportovců 20. století stává „obojživelník“ českých národních sportů.

Petr Čech během své fotbalové kariéry občas naznačoval, že by ho lákalo se postavit i do hokejové brány. Avšak musel si na to počkat, až poté, co pověsil brankařské rukavice na hřebíček. Hned po něm sáhl britský tým Guildford Phoenix, který hrál čtvrtou nejvyšší soutěž. Náš fotbalový rekordman v počtu odehraných reprezentačních zápasů týmu hodně pomohl. Mimo jiné s ním získal titul vítěze Národní ligy ledního hokeje (NIHL) Divize II. Jih.

Teď si však „Čekíno“ polepší, podepsal totiž smlouvu s třetiligovým Chelmsfordem Chieftains. A už má v dresu „Náčelníků“ ze sebou i premiéru. Na ledě Oxfordu City jeho tým zvítězil 6:4. „Náramně jsem si debut užil, protože jsem od play off v dresu Guildfordu v minulé sezoně nechytal žádný zápas, tudíž jsem se hodně těšil. Ale musím přiznat, že jsem byl před utkáním trošku nervózní, protože jsem si moc přál, abych byl týmu prospěšný a pomohl k vítězství,“ uvedl Čech v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která ho zastupuje.

„V Guildfordu jsme vyhráli ligu, play off i pohárovou soutěž. Zkompletovali jsme vítězný hattrick. Teď se naskytla příležitost hrát vyšší soutěž, tak jsem přemýšlel, jestli takovou výzvu přijmu. A nakonec jsem si vše vyhodnotil, že jde o atraktivní příležitost a velkou zkušenost,“ prohlásil Čech a dodal: „Chtěl bych navázat na výkony z předešlých dvou let v dresu Guildfordu. Doufám, že budu mužstvu prospěšný a pomohu k úspěšnému fungování v soutěži.“

Zdroj: sport.aktualne.cz , isport.blesk.cz