Pět účinných pravidel pro ty, kteří chtějí i v létě zhubnout

Přidat na Seznam.cz

Abyste se zbavili přebytečných kilogramů, které se přes zimu nepozorovaně usadily na vašich bocích, musíte prokázat nejen sílu charakteru, ale také mazanost, která vás výrazně přiblíží k požadovanému výsledku.

Jaro už uteklo jako voda, léto je tu, takže je na čase se vzpamatovat a začít pracovat na své ideální postavě. Chcete-li odstranit kila navíc, která se vám přes zimu neviditelně usadila na bocích, musíte prokázat nejen sílu charakteru, ale také mazanost, která vás přiblíží k požadovanému výsledku.

První, co vás napadne, když přemýšlíte o hubnutí, jsou tvrdé diety. Ano, mohou vás zbavit přebytečného tuku v co nejkratší době, ale je tu jedno „ale“, vaše postava se vrátí do původního stavu, jakmile přestanete držet extrémní diety. Vaše tělo začne okamžitě toužit po výživných potravinách a zásobovat se kaloriemi trojnásobnou rychlostí, než jste snědli, přičemž bonusem jsou zdravotní problémy, které jste měli z těžké podvýživy.

Z tohoto důvodu vám doporučujeme přistupovat k procesu hubnutí komplexně a dodržovat základní pravidla pro co nejproduktivnější a nejbezpečnější ztrátu nadváhy.

Vyvážená strava

To je nejdůležitější bod systému zdravého hubnutí. Váš denní jídelníček by měl nutně obsahovat čistou pitnou vodu, bylinkový a zelený čaj, kompoty, čerstvě vymačkané šťávy, co největší množství zeleniny, ovoce a bobulovin.

V jídelníčku by neměly chybět ani mořské ryby a plody moře. Na přání lze do jídelníčku zařadit bílé maso (kuřecí, krůtí), mléčné výrobky v čele s tvarohem a přírodním jogurtem, játra, kaše, žitný a celozrnný chléb, nerafinované rostlinné oleje, ořechy, med a sušené ovoce.

Vyhýbejte se pečivu z bílé mouky, sladkostem a potravinám s vysokým obsahem živočišných tuků.

Prioritou jsou nízkokalorické potraviny

Abyste účinně snížili energetický výdej svého těla, musíte přijímat více kalorií, než ve skutečnosti spotřebujete. Dbejte na to, aby váš denní příjem kalorií činil alespoň 1200 kcal. V opačném případě by mohlo dojít k efektu plató, vaše váha se jednoduše zastaví na stejné úrovni, zatímco „bonusem“ budou značné problémy s trávením a hormonálním systémem.

Podporovat zdravý a aktivní životní styl

Pro udržení dobrého zdraví by měl člověk s normální hmotností ujít denně alespoň 7 km. Pro ty, kteří chtějí zhubnout, jsou další 3-4 km nutností.

Dobrým nápadem je také pravidelné hodinové kardio a aerobní cvičení a povinné ranní cvičení každý den. To je jediný způsob, jak odbourat tuk a nabrat svalovou hmotu.

Denní režim

Je to staré jako denní světlo, vstávat a chodit spát ve stejnou dobu. Snídejte, obědvejte a večeřte ve stejnou dobu. Za dva až tři týdny bude vaše tělo fungovat jako hodinky. Tato pravidelnost napomáhá procesu hubnutí tím, že ho výrazně urychluje.

Dostatek odpočinku a spánku

Pravidelný nedostatek spánku a odpočinku po práci, stejně jako nedostatek volných dnů, vyvolávají zvýšenou produkci kortizolu (stresového hormonu). To má za následek poruchu metabolismu, neustále se zvyšující a nekontrolovatelnou chuť k jídlu, poruchy, nedostatek energie pro motivaci a žádné výsledky při hubnutí.

Zdroj: menslife.com